Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 06-05-2011

Facebook - przerażająca machina do szpiegowania twierdzi WIKILEAKS. KRYTYKUJE TEŻ GOOGLE I YAHOO!

Twórca Wikileas przeciw Facebookowi Portal społecznościowy Facebook to "najbardziej przerażająca machina do szpiegowania, jaką kiedykolwiek wynaleziono", w dodatku darmowa - uważa założyciel portalu demaskatorskiego Wikileaks Julian Assange. 
- To jeden z najważniejszych instrumentów w dyspozycji rządu USA do szpiegowania Amerykanów - stwierdził Assange w wywiadzie dla telewizji Russia Today dostępnym na portalu YouTube.
Użytkownik Facebooka to "darmowy pracownik wywiadu USA"

Według 39-letniego Australijczyka, którego ekstradycji domagają się władze szwedzkie, Facebook, Google i Yahoo! są połączone z amerykańskimi organizacjami wywiadowczymi. Jego zdaniem ich interfejsy zostały ukształtowane dla wywiadu USA.

- Facebook to najbardziej szczegółowa baza danych o ludziach, ich kontaktach towarzyskich i rodzinnych, nazwiskach, adresach, miejscu aktualnego pobytu, sposobie komunikowania się. Wszystko to znajduje się w USA i dostępne jest dla amerykańskich organizacji wywiadowczych - zaznaczył.

- Każdy powinien zrozumieć, że za każdym razem, gdy dodaje przyjaciół do swego profilu na Facebooku, staje się darmowym pracownikiem służb wywiadowczych USA - podkreślił Assange.

nsz/sk/k

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~obserwator
13-05-2011 / 10:45
Raport, jaki opublikowała firma Symantec - producent oprogramowania antywirusowego, to cios dla ludzi, którzy myśleli, że ich zdjęcia lub rozmowy są w Facebooku bezpieczne. Symantec to jeden z największych na świecie producentów oprogramowania antywirusowego. Prowadzi też swój, oficjalny blog i warto czasem rzucić na niego okiem. Jeszcze nie ucichła do końca sprawa nielegalnego zbierania przez Apple i Google danych o swoich użytkownikach, a już wybuchła nowa, medialna bomba. Na oficjalnym blogu analitycy Symantec napisali, że zewnętrzne firmy, a w szczególności reklamodawcy, miały dostęp do prywatnych danych użytkowników, a w niektórych przypadkach nawet możliwość wysyłania wiadomości z ich profili. Przypuszczamy, że w samym tylko kwietniu 2011 roku w Facebooku działało ponad 100 tys. aplikacji, które umożliwiały tego typu wycieki i dawały firmom zewnętrznym dostęp do danych użytkowników. W ostatnich latach takich przypadków mogły być miliony - napisali eksperci z Symantec.
~Informatyk
07-05-2011 / 19:49
Tylko kompletni idioci zakładają konta, na jakichkolwiek portalach społecznościowych, z prawdziwymi swoimi danymi i dyskutują o poważnych osobistych sprawach. Powtarzam, tylko idioci... Niestety zdecydowana większość, to dzieciarnia, czasem podrośnięta, wychowana na doomie, quakeu, macdonaldzie, gumie do żucia, zafascynowana drogimi i szybkimi samochodami. To świetny materiał na Orwellowskich proli. Często, oprócz tego że są młodzi, to są wykształcenie i z wielkich miast... hehehe
~Polak
06-05-2011 / 13:42
Mafia ŻYDO-KOMUNY powinna w końcu za wszystkie ZBRODNIE zapłacić całemu Światu .Szubienica sprawiedliwości powinna już dawno na nich czekać ,a nawet powinna dawno już PRACOWAĆ dla dobra Świata i Ludzkości Jak długo będziemy we własnym Kraju tylko WYROBNIKAMI i "CIEMNĄ MASĄ" ??? Obudż się,obudż Narodzie mój , dopóki jeszcze masz siłę pójść w bój !!! Powstańmy by przestał już dręczyć nas WRÓG !!! Powstańmy by Ojciec ,Dziad ,i Pradziad w mogile w spokoju spoczywać mógł !!! Filmy które powinny dać każdemu do myślenia . Jeśli czujesz że masz jeszcze siły i hart ducha ,zadzwoń ,i organizujmy się , ale tak na poważnie , a nie ( a... to i tak nic z tego ) . Mój nr. tel. 514747273 . www.youtube.com/watch?v=4-P1zA0Ew4U&feature=BF&list=PL0BE70BDBB1199E >>www.youtube.com/watch?v=6vLUfu8KlzM&feature=relmfu >>www.youtube.com/watch?v=Dsok8aEoxxc >>www.youtube.com/watch?v=Ga4oE3xC9ak&feature=related