Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-03-2013

CYPR - Międzynarodowa grabież przechodzi na wyższy poziom ! ? !

Może gdy już wszystko zabierze nam, ta międzynarodowa mafia (inaczej tego nie da się określić), to ludzie wreszcie będą szczęśliwi, może wreszcie przestaną cieszyć się cudzym nieszczęściem …

Mam dziwne przeczucia, że obecna sytuacja na Cyprze sprawia, że grabież społeczeństw przez międzynarodową finansjerę przechodzi na „wyższy level”. Już nie wystarczy nakładanie na społeczeństwo coraz to nowych podatków: od pracy, nieruchomości, deszczu, czy powietrza, etc.

Przymusowe utrzymywanie przez obywateli systemów emerytalnych, które są piramidami finansowymi i niedługo rozsypią się jak domek z kart to również za mało. Nie wystarcza już produkcja pustych pieniędzy (w dzisiejszych czasach to już nawet nie są nic nie warte papierki, tylko nic nieznaczące cyferki), które powoduje ogromną inflację, czyli de facto kolejną grabież obywateli.

Teraz powiedziano Cypryjczykom wprost, jeśli macie 100 001 euro na koncie to 9,9% tej kwoty my przelewamy na konto prywatnych banków, jeśli mniej to bierzemy 6,75% waszych pieniędzy i robimy z nią to samo. Oczywiście władze Cypru mogą się jeszcze zlitować i odciążyć, tych najbiedniejszych, którzy na kontach zgromadzili mniej niż 100 000 euro, wtedy ci bogatsi zapłacą więcej, gdyż suma 5,8 miliarda przelana do banków musi się zgadzać, inaczej Cypryjczycy mogą zapomnieć o 10 miliardach pomocy z MFW.

Ciekawe, że w tym przypadku ktoś mówi o pomocy. Choć w XX wieku powinniśmy się przyzwyczaić, ponieważ zawsze, gdy Armia Czerwona ruszała na zachód gwałcić i rabować to wówczas nazywano to „bratnią pomocą”. Dziś taką samą pomoc otrzymują Cypryjczycy. Niestety wielu Polaków cieszy się, że kolejny kraj zostanie okradziony. Wielu powie, że wreszcie kolejne nieroby po Grekach wezmą się do roboty (pracę mają ludzie, robotę niewolnicy), gdyż dotychczas żyli dzięki istnieniu na ich wyspie raju podatkowego oraz praniu brudnych pieniędzy. Szkoda tylko, że nikt nie pomyśli, że być może jacyś zaradni Cypryjczycy pracowali całe życie, skromnie egzystując odkładali na emeryturę, swoje oszczędności deponowali w bankach, a teraz ktoś im mówi, że stracili z dnia na dzień 10 000 euro(!!), czyli kilkumiesięczną pensję. Oczywiście ich żyjących na kredyt i opływających w luksusy znajomych nie spotka żadna kara. Taka sprawiedliwość społeczna.

Niestety działania MFW od wielu lat powodują, delikatnie rzecz ujmując, kontrowersje. Bardzo ciężkie zarzuty przeciw MFW i Banku Światowego przedstawił laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii były pracownik tych instytucji Joseph Stiglitz, który napisał w swojej książce „Globalizacja”, że MFW podchodził do krajów, które miał reformować, jak władca do swoich kolonii. Podejście takie spowodowało, że kraje, które miały zacząć się rozwijać pozostawały równie biedne, traciły część swojej suwerenności, a klasa rządząca była jeszcze bogatsza. Natomiast często kraje, które odrzucały dyktat MFW dynamicznie się rozwijały. Najlepszym tego przykładem są Chiny.

Jak zachować się w tej sytuacji pokazali Islandczycy. Socjaldemokratyczny rząd nacjonalizował banki, co spowodowało niewypłacalność tego kraju. Jednak mieszkańcy Islandii, ani myśleli spłacać długów, które zaciągnęły „ich” instytucje finansowe. Wskutek protestów społeczeństwa, prezydent rozpisał referendum, w którym obywatele opowiedzieli się przeciw spłacania długów banków z ich pieniędzy. To sprawiło, że drogi Islandii i pędzących na wyspę z „bratnia pomocą” przedstawicieli MFW się rozeszły. Ponadto 25 wybranych obywateli tworzy nową Konstytucję. Oczywiście pierwsze skutki tych działań były dotkliwe dla przeciętnego mieszkańca „Wyspy gejzerów”. Jednak przyszłość pokazała, że ta terapia przynosi dobre efekty, już drugi rok z rzędu wykazał wzrost PKB, spadło bezrobocie. Na przeciwnym biegunie leży Grecja, która mimo, że „bratnią pomoc” okazuje jej MFW prawdopodobnie przez piąty rok z rzędu znajdzie się w recesji.

Jednak w Polsce żyje wielu ludzi, którzy cieszą się cudzym nieszczęście. Myślą, że skoro oni są biedni to inni też powinni być, okazują zadowolenie, gdy sąsiadowi bankrutuje firma, radują się gdy innemu spłonął dom. Nie wiedzą chyba, że ogień lubi się rozprzestrzeniać na inne budynki, co może sprawić, że również ich dom stanie w płomieniach i zostaną bez dachu nad głową. Może podobnie będzie w Europie, jeśli eksperyment uda się na Cyprze, to może później zostanie on zastosowany w stosunku do Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Francji, a potem być może również Polski. Gdy już ludzie będą w panice wycofywać pieniądze z banków to może ktoś wpadnie na pomysł, żeby ludziom zabierać ziemię, przecież jak ktoś kto ma 100 hektarów straci 10 to jakoś przeżyje, a przecież kraj (czytaj banki) trzeba ratować przed bankructwem, bo to może mieć trudne do przewidzenia skutki.

Może gdy już wszystko zabierze nam, ta międzynarodowa mafia (inaczej tego nie da się określić), to ludzie wreszcie będą szczęśliwi, może wreszcie przestaną cieszyć się cudzym nieszczęściem. Wszak członkowie afrykańskich plemion koczowniczych nie mają nic, poza kilkoma sztukami bydła, lepianką z krowiego łajna oraz przepaską na biodrach i są szczęśliwi…

danielik • niepoprawni.pl

PS.
Tymczasem Rosjanie mający depozyty w bankach na Cyprze próbują omijać ograniczenia dotyczące pobierania środków z kont i przesyłania pieniędzy - pisze wtorkowy "Financial Times". Na restrukturyzacji systemu bankowego w tym kraju Rosjanie mogą stracić nawet 4 mld euro.

Większość depozytów powyżej 100 tys. euro w banku Laiki oraz Bank of Cyprus, który przejdzie restrukturyzację i wchłonie dobre aktywa Laiki, należy do rosyjskich właścicieli, co oznacza, że rosyjskie firmy i indywidualni depozytorzy poniosą lwią część kosztów planu ratunkowego dla Cypru - powiedziała "FT" osoba bliska tej sprawie.

Według niej rosyjscy klienci tych dwóch banków mogą stracić 3,5-4 mld euro. Z kolei zdaniem analityka bankowego agencji Moody's w Moskwie Jewgienija Tarzimanowa są to optymistyczne szacunki. Moody's ocenia, że straty będą wyższe.

Rosyjscy klienci innych cypryjskich pożyczkodawców również poniosą straty z powodu wprowadzenia kontroli przepływu kapitału, co w najbliższych miesiącach wstrzyma większość transferów pieniężnych na dużą skalę" - pisze "FT".

Większość rosyjskich instytucji państwowych na Cyprze najpewniej korzystało z usług Russian Commercial Bank, który jest filią drugiego co wielkości rosyjskiego banku VTB, ale wielu prywatnych biznesmenów wybrało Laiki - powiedział prawnik Dmitrij Afanasiew. Chodzi o właścicieli małych i średnich firm.

"Ci ludzie myśleli, że ich oszczędności są bezpieczne w UE, a padli ofiarą niemieckiego blitzkriegu, przed którym Cypr nie może, a Rosja nie chce ich bronić" - dodał.

Jak pisze "FT", w nadmorskim Limassol na południu wyspy, gdzie mieszka wielu Rosjan, rozmowy koncentrują się na tym, jak fizycznie wyciągnąć środki z zablokowanych kont.

Nikołaj, biznesmen z Czelabińska, który w Cyprus Hellenic Bank ma zdeponowane "ponad 100 tys. euro", mówi, że w Rosji wyjęcie pieniędzy z zamrożonego konta byłoby łatwe. "Zadzwoniłbym do menedżera banku, dałbym mu 10 procent i resztę zachowałbym dla siebie. Tutaj to tak nie działa" - powiedział.

Inni Rosjanie wykazywali się większym zmysłem przedsiębiorczości. Anonimowy rosyjski prawnik, mieszkający na wyspie, wyjaśniał, że można rozłożyć środki na kontach członków rodziny "i krok po kroku je wycofywać". "Cypryjczycy siedzą, czekają i mają nadzieję, że rząd będzie się o nich troszczył. Rosjanie są przyzwyczajeni do troszczenia się o samych siebie" - dodał.

"Jest jedna rzecz, z której słyną Rosjanie. Jesteśmy bardzo pomysłowi" - powiedział inny właścicieli konta w Laiki. "Nawet jeśli zasady się zmieniają, to powinienem znaleźć sposób, by je obejść" - dodał.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~obserwator
02-04-2013 / 21:41
Do 1,13 bln zł wzrosło zadłużenie zagraniczne Polski na koniec 2012 r. – podał NBP. Na koniec III kw. było to 1,12 bln zł, a na koniec 2011 r. – 1,09 bln W ciągu roku najbardziej wzrosło zadłużanie sektora rządowego i samorządowego – aż o 17 proc. do 465,9 mld zł. Za to instytucje bankowe zmniejszyły swój zagraniczny dług – o 11,7 proc. (do 199,67 mld zł). Podobnie zadłużenie m.in. przedsiębiorstwa spadło w ciągu roku, ale tylko o 2 proc. do 446 mld zł.
~ekonom
30-03-2013 / 22:40
~marek777
30-03-2013 / 12:16
patrz : http : // youtu.be/T7rrKNRuCas
~Gumiś
26-03-2013 / 21:22
Panie Redaktorze, to się dopiero zaczyna sypać, dawniej bank miał pieniądze ,teraz ma długi rządów które chcą spłacić podwyżka podatków. Ale przychodzi moment że to już nie jest możliwe.Następuje po prostu KRACH
~witek
26-03-2013 / 18:43
To jest czyste złodziejstwo. Brakuje słów na to co się dzieje. Fakt -banki są niewypłacalne ,a pieniądze złożone w bankach nie istnieją. Nastąpi krach ,tak już bylo w usa .Ja nie mam oszczędności i nic na nie nie wskazuje. Banki olewam i nie wierzę.