Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Bankructwa kościołów katolickich w USA - cyklu fakty i mity o Ameryce.

W ostatnia niedziele (1 listopada) wysłuchałem kazania miejscowego proboszcza w zdominowanej przez Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia dzielnicy Nowego Jorku Greenpoint. Ksiądz bije na alarm. Diecezji brooklyńskiej grozi bankructwo do końca 2010 roku, jeżeli nie poprawi sie jej sytuacja finansowa.
Parafia sw. Stanisława Kostki jest wśród tych, których koszta przewyższają dochody. Będą zamykane kolejne kościoły, szkoły katolickie, cześć budynków zostanie sprzedana. Będzie sie również łączyć parafie. Piękny neogotycki kościół św.. Stanisława Kostki został zbudowany 100 lat temu z datków polskich imigrantów. Byli to ludzie ciężkiej pracy, którym sie nie przelewało, ale którzy mieli silna wiarę i motywacje. To chyba jakiś paradoks, że równocześnie polonijny bank czyli Polsko-Słowianska Unia Kredytowa, która przed ponad 30-u laty założył miejscowy ksiądz, wielki polski i polonijny patriota Longin Tolczyk chwali się, że oszczędności Polonusów przekroczyły juz 1 miliard dolarów.
Wokół tego banku od lat trwają intrygi i zacięta walka o władze nad nim pomiędzy rożnymi grupami imigrantów.
Trwa zażarta dyskusja o szastanie polonijnymi pieniędzmi przez zarządy tego banku. Wiele zlej krwi kosztowała Polonusów decyzja poprzedniego zarządu, który przeznaczył kilkaset tysięcy dolarów na donacje dla wydziału Uniwersytetu Columbia, na którym wykładał znany antypolski pisarz Jan Gross.
Tymczasem, uczęszczający na mszę wierni od lat dają na tace tradycyjnego dolarka.
Zastanawialiśmy sie z czego to wynika:
Czy to brak zainteresowania miejscowymi problemami. Wielu przybyszów jest tu nielegalnie i po kilku latach pobytu wraca do Polski. Czy może słabnąca wiara. A może, jak chce to jeden z naszych kolegów, polscy katolicy czują, że coś złego dzieje sie w ich kościele. Gołym okiem widać postępującą judaizacje. Już nie tylko usuwanie krzyży i stawianie na ołtarzach menory oraz umieszczanie gwiazdy Dawida na widocznych miejscach. Nie mówiąc o skandalach pedofilstwa wśród księży oraz otwartego popierania homoseksualizmu przez niektóre katolickie środowiska w USA.
Ale to nie tylko w USA. Podobnie chyba jest w Polsce. Kościół obchodzi dni judaizmu a papież Benedykt traktuje Holocaust prawie jak katolicki dogmat. W czasie obchodów rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, TV Trwam uznała jego słowa, ze chrześcijanie i Żydzi modlą się do tego samego Boga za najważniejsze w czasie jego pontyfikatu.

Stan Sas


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.