Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
1 lipca 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA PODŁOŻE POLITYCZNE I EKONOMICZNE ATAKU NA IRAN Z CYKLU POLITYKA PIENIDZ WŁADZA Atak na Iran - podłoże polityczne i ekonomiczne planów izraelskich - z cyklu niebezpieczne tematy - polityka, pieniądz, władza... Iwo Cyprian Pogonowski


Istnieje porozumienie między radykalnymi czyli „wojującymi” syjonistami oraz potężnymi korporacjami, które zarabiają na dostawach i materiałach wojennych, jak i na prywatyzacji działań wojennych i związanych z tymi działaniami usług. Sprawa prywatyzacji tego rodzaju jest kontrowersyjna ze względów moralnych, ponieważ kontr-aktorzy wojenni i ich pracownicy nie mają obowiązku przestrzegać wymogów prawa międzynarodowego i konwencji genewskich, tak jak do przestrzegania tych wymogów są zobowiązane siły zbrojne USA i innych państw.

 

Obecnie nie jest tajemnicą, że rząd USA metodycznie przygotowuje się do bombardowania Iranu, według poważnych doniesień prasowych, z których wynika, że bieżące posunięcia w celu rozwiązania t. zw. „kryzysu irańskiego” mają na celu usunięcie przeszkód dyplomatycznych, stojących na przeszkodzie bombardowania Iranu przez USA lub Izrael. Mówią o tym takie artykuły jak Seymour’a M. Hersh’a w „The New Yorker” i profesora Ismael’a Hossein-zadeh’a, autora książki „Ekonomia Polityczna Militaryzmu USA.”

 

Iran ma prawo, w ramach podpisanego przez to państwo traktatu o pokojowym stosowaniu energii nuklearnej, do wzbogacania uranu w celu wytwarzania elektryczności a nie bomb nuklearnych. Bush narzucił zmianę tego traktatu. Teraz chce on dopuścić Iran do pertraktacji, jedynie po uznaniu nowych wymogów USA, co do wzbogacania uranu. Przypomina to fałszywe preteksty stosowane w celu uzasadnienia ataku na Irak.

 

Atak USA na Iran spowodowałby prawdopodobnie katastrofę gospodarczą na światową skalę, ponieważ ceny paliwa poszłyby kilkakrotnie w górę. Zniszczenia przez działania wojenne są trudne do przewidzenia, zwłaszcza że Iran prawdopodobnie odpowie na atak salwami odwetowymi, co znaczyłoby, że prawdopodobnie USA i Izrael poniosłyby duże straty tak geopolityczne jak i ekonomiczne.

 

Dlaczego rząd Bush’a pcha świat w kierunku tak dużego niebezpieczeństwa jak konflikt zbrojny USA-Izrael przeciwko Iranowi? Jaka naprawdę jest motywacja neo-koserwatywnych podżegaczy wojennych? Na pewno nie jest ich celem obrona lub szerzenie demokracji, której fasadę używają jako przykrywki do zakulisowych machinacji. Zaspakajanie megalomani radykalnych Żydów, budowniczych „wielkiego” Izraela i kolosalne zyski ich sprzymierzeńców z kompleksu wojskowo-przemysłowego przedstawia się w mediach, jako działalność na pożytek USA.

 

Jest to przymierze wojskowo-przemysłowo-syjonistyczne; działa ono na koszt długów amerykańskiego państwa i podatków płaconych przez jego obywateli. Łatwiej było uzasadniać wydatki wojenne w czasie Zimnej Wojny. Teraz stwarza się nowe źródła niby zagrożeń USA, takich jak „oś zła,” „wrogowie demokracji,” „islamo-faszyzm” i „global terroryzm.”

 

Pokój międzynarodowy jest wrogiem zysków wojennych, tak jak pokój Żydów z Arabami, w granicach z 1967 roku, jest wrogiem hegemonii Izraela „od Nilu do Eufratu.”  Wojskowo-przemysłowo-syjonistyczne powiązania opierają się na grupach planistów z American Enterprise Institute, Center for Security Policy, Middle East Media Research Institute, Washington Institute for Near East Policy, Middle East Forum, National Institute for Public Policy i Jewish Institute for National Security Affairs (JINSA).

 

Planiści ci służą jako spoiwo, między lobby Izraela, lobby przemysłu zbrojeniowego i rządem Bush’a oraz kongresem w Waszyngtonie.  JINSA popiera prześladowania Palestyńczyków, nielegalne osiedla i pacyfikacje Arabów przez sily Izraela, jak też zmianę reżymu w Iraku, jako początek przemodelowywania Bliskiego Wschodu.

 

Architekci wojny i militaryzmu czerpią siły polityczne i sprawność z maszyny politycznej i instytucjonalnej infrastruktury wojskowo-przemysłowo-syjonistycznego przymierza, w którym lobby Izraela dominuje politykę USA na Bliskim Wschodzie. W polityce globalnej USA, tendencja do wojny i militaryzmu, pochodzi głównie z motywu zysku kompleksu wojskowo-przemysłowego, zarabiającego setki miliardów rocznie na wojnie permanentnej i na napięciach międzynarodowych.

 

Kompleks wojskowo-przemysłowy w USA ma pożytek z radykalnych syjonistów, ale kompleks wojskowo-przemysłowy odgrywa decydującą rolę, w formowaniu w Ameryce, politycznego i ekonomicznego podłoża planów wojennych, włącznie z atakiem na Iran.

www.pogonowski.com

Podobne tematy znajdziesz w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia

 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników
i wiele innych w kolejnych w działach czasopisma "AFERY PRAWA"

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.