Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
20 kwietnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

z innej beczki - afery nie dla każdego śmieszne...


Upojna pielgrzymka biskupa Andrzeja Śliwińskiego? Przez dwa dni polska opinia publiczna żyła tajemniczym zniknięciem elbląskiego ordynariusza Andrzeja Śliwińskiego. Biskup miał pokropić katedrę w Irkucku, ale nie dotarł na Syberię, bo przepadł już na lotnisku w Moskwie. Przeróżne były wersje tego, od zasłabnięcia poprzez kidnaping aż po zabójstwo. Tygodnikowi "NIE" jako jedynemu medium w Polsce zależało na dokładnym poznaniu biskupich przygód w Moskwie.  Jedno jest pewne: polski biskup w Rosji nie modlił się ani nie wylewał za kołnierz. 

Posłowie AWS znudzeni?. Każdy dorosły Polak (może prawie każdy) wie, że telefony na 0-700, to tzw. sekstelefony, zwane osłonowo: party-phone. Z Klubu Parlamentarnego AWS pod te numery dzwoni się bardzo często. Do dupeczek i do konkursów z cennymi nagrodami i piekielnie trudnymi pytaniami w stylu: "Jak umarł Chrystus? a) Został ukrzyżowany b) Zabili go Krzyżacy c) Zginął na skrzyżowaniu". Przez ostatnie 4 miesiące sprawowania władzy z trzech numerów Klubu Parlamentarnego AWS nagadano z numerami 0-7... jakieś 8000 min. za ponad 23tyś, zł. Na czyj koszt? Sejmu, czyli podatników? Nie ma się czemu dziwić, że AWS padła w wyborach.

Reprezentacyjny piłkarz miał pecha? -Sąd Rejonowy dla Krakowa Krowodrzy skazał na 8 tys. zł grzywny za przemyt waluty piłkarza reprezentacji Polski Piotra Ś. Jednocześnie sąd orzekł przepadek przewożonych bez zezwolenia 31 700 franków francuskich.Piotr Ś. stanął przed sądem oskarżony o to, że w październiku 1999 roku na lotnisku w podkrakowskich Balicach usiłował wywieźć bez zezwolenia poza granice Polski 31,7 tys. franków szwajcarskich, czyli równowartość ponad 21 tys. zł.Drugim zarzutem, jaki mu postawiono, było to, że w listopadzie tego samego roku w Urzędzie Celnym za pośrednictwem swojego adwokata posłużył się jako autentycznym podrobionym przez niezidentyfikowaną osobę dokumentem zgłoszenia przywozu dewiz.W wyniku ugody sąd uznał, że wina oskarżonego co do obu zarzutów została udowodniona, i skazał go na karę łączną 8 tys. zł grzywny. Jednocześnie orzekł przepadek nielegalnie przewożonych 31 700 franków szwajcarskich.

Co tam było u Wielkiego Brata?  Pierwszą postacią aferalną był  Irek, starał się zwrócić na siebie uwagę. Robił to czasem w zaskakujący sposób. Zrobił sobie dziwaczną fryzurę, opowiadał zwariowane historie, zakładał kolorowe ciuchy, malował sobie paznokcie, a nawet... chodził nago po ogródku.  Po wyjściu z domu Bogusi Irek załamał się nerwowo. Płakał, odcinał się od reszty grupy. Kryzys nadszedł we wtorek. Nagle Irek zaczął zachowywać się agresywnie. Nie wykonywał poleceń Wielkiego Brata, niszczył kamery i mikroporty, awanturował się. Ekipa odpowiedzialna za przebieg programu postanowiła usunąć go z domu. Irek nie chciał jednak wyjść dobrowolnie. Do akcji musieli wkroczyć ochroniarze. Na zewnątrz czekała już karetka pogotowia.Prosto z domu Wielkiego Brata Irek powędrował do szpitala psychiatrycznego, gdzie, aby go uspokoić, założono mu kaftan bezpieczeństwa. Na szczęście po paru dniach został zwolniony i wrócił do rodziny i przyjaciół.
Inne afery w domu Wielkiego Brata nie były już tak spektakularne, ale kilka ich jednak było. W pierwszej edycji Klaudiusz Sevkovic podpadł, gdy w rozmowie przypadkiem zdradził, kogo nominował do opuszczenia domu. Ostatecznie jednak Wielki Brat wybaczył mu tę wpadkę. Skończyło się tylko na dużych nerwach. Z kolei chłopak Karoliny wrzucił do ogródka maskotkę, do której był dołączony liścik miłosny. Karolina ukryła ten fakt przed Wielkim Bratem, za co groziło jej opuszczenie domu. I tym razem Brat był jednak wyrozumiały.
Takiego szczęście nie miał już niestety Piotrek Lato. Właściwie była to sprawa identyczna jak w przypadku Klaudiusza, ale tym razem Brat był nieubłagany. Za zdradzenie imion nominowanych przez siebie uczestników programu musiał na rozkaz Wielkiego Brata opuścić przed terminem dom w Sękocinie.
Wojtek z kolei również otrzymał wiadomość ze świata zewnętrznego. W tym przypadku była to piłeczka tenisowa, do której dołączono krótki tekst. Za karę Wojtek otrzymał automatyczną nominację do wyjścia.

Nowe publikacje o tematyce aferalnej i korupcyjnej: 
ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI - JAKI PREZYDENT, TAKIE PAŃSTWO
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN???
NIEZNANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - KOLEJNA AFERA SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
10 kłamstw Aleksandra Kwaśniewskiego??? - a co na to Unia Europejska ? - podaj dalej...

TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach:
Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, Premiera Józefa Oleksego i Leszka Millera, szefa MSWiA oraz Ministra Spraw Zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza, Ministra Skarbu Wiesława Kaczmarka, oraz biznesmena Jana Kulczyka.
Jedwabne tylko dla Żydów? i witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

Tym samym dochodzimy do setna sprawy, czy "Raportu o stanie sądownictwa polskiego"

Zapraszamy wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków i resztę urzędniczego "badziewia" zamieszanego we wszelkie oszustwa do ogólnopolskiej "czarnej listy Raczkowskiego"... 
miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji w ukrywaniu durnowatych kantów... 
wierzcie mi, że prawda zawsze na wierzch wypłynie...., zresztą już ja się o to postaram... 

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.