Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 27-09-2021

Wyrok TSUE z szantażem KE wobec Polski i miernota Tuska

Tak wygląda sytuacja z wodą pitną w Uhelnej, przy granicy z Bogatynią i kopalnią Turów.

Polska propozycja ugodowa, zrobienie ekranów oddzielających kopalnie od wód gruntowych oraz dostarczanie Czechom wody rurociągiem, zostały zbyte bezwzględnym żądaniem wyłączenia kopalni i elektrociepłowni, co doprowadziłoby niechybnie do dewastacji technicznej, uniemożliwiającej powtórne ich uruchomienie.

Przy okazji kilka tysięcy ludzi straci pracę, a mieszkańcy w okresie zimowym pozbawieni zostaną prądu i gorącej wody, służącej do ogrzewania mieszkań.

Polska nie może zapłacić kary za czynną kopalnię Turów, bo to powtórka z przeszłości- szantażu komisarz UE Noelie Kroes, żądającej zamknięcia przez PO stoczni, lub zwrotu 743 mln zł, które Stocznia Gdańska otrzymała od maja 2004 r, w formie zaciągniętych kredytów w ramach gwarancji rządowych.

Stocznie polskie z kompletem zamówień Tusk ochoczo zamknął, a stocznie niemieckie, włoskie oraz francuskie zakłady lotnicze Airbus działają nadal pomimo, że korzystały ze znacznie większej pomocy państwowej. W ten prosty sposób zlikwidowano konkurencję polską.

To jest bliźniaczo podobna sytuacja- szantaż wobec Turowa, a kilka kilometrów dalej, pracują "pełną parą" kopalnie czeskie i niemieckie.

Jedno ustępstwo, to otwarcie worka dla kolejnych szantaży, dlatego nigdy nie może być na nie zgody.

Solidarność górnicza jedzie do Luksemburga. Będzie gorąco

Nakładane przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej kary, które nie mają żadnej podstawy traktatowej, a więc zgodnie z art. 5 i zasadą przyznania - nie mogą być nakładane przez Trybunał, jeśli taka kompetencja nie jest określona w Traktatach – podał w rozmowie z Katarzyną Gójską prof. Karol karski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do decyzji TSUE ws. kopalni Turów. 

Trybunał Sprawiedliwości UE postanowił w poniedziałek, że Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.
Pod koniec lutego Czechy wniosły skargę przeciwko Polsce ws. rozbudowy kopalni węgla brunatnego Turów do TSUE wraz z wnioskiem o zastosowanie środków tymczasowych, czyli o nakaz wstrzymania wydobycia.
W maju TSUE nakazał Polsce wstrzymać wydobycie do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia sprawy. Gdy Polska nie zastosowała się do decyzji, Czechy wystąpiły o nałożenie na nią kary. Domagały się 5 mln euro kary dziennie. 

Jeżeli TSUE nie przestrzega umów międzynarodowych zawartych przez Polskę to nasz TK powinien wkroczyć . Cytuje artykuł 91 Konstytucji RP Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy. 

Trybunał Niesprawiedliwości , jak stwierdził Przewodniczący NZSS Solidarność, Unii Europejskiej brnie w swoje błędy. Musimy jako związkowcy z Solidarności musimy podjąć działania dot. twardych rozwiązań. Jest decyzja całej "Solidarności" o tym, że 22 października jedziemy pod Trybunał Niesprawiedliwości UE aby wręczyć pani prezes, czy obojętnie komu, postanowienie o zamknięciu Trybunału, tak jak oni chcą zamykać nasze zakłady pracy, kopalnie, elektrownie, odbierając dostęp do energii elektrycznej naszemu społeczeństwu - powiedział podczas konferencji prasowej przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda. 

 Przewodniczący KM NSZZ „Solidarność” KWB „Turów”. Powiedział :
"Oprócz tej manifestacji w Luksemburgu przygotujemy wniosek do prokuratury krajowej w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez panią wiceprezes TSUE Rosarię Silva de Lapuertę, ponieważ naraziła zdrowie i życie mieszkańców Bogatyni, pracowników kopalni i elektrowni Turów, taki wniosek się na pewno pojawi. I taki wniosek też zawieziemy do Trybunału. Ta pani pani jednoznacznie pokazała swoją niewiedzę, wrogość wobec Polaków, nie rozróżniając nawet węgla kamiennego od brunatnego. My jej pokażemy, jak wygląda brunatny węgiel, pokażemy go brukselczykom. Jeżeli te czynności nie przyniosą rezultatu, jesteśmy gotowi na jeszcze większą eskalację, ale o tym będziemy w najbliższym czasie powiadamiać
- wskazał Ilnicki. O wsparciu górników i energetyków z Turowa przez inne zakłady pracy. 

Luksemburg będzie sparaliżowany.Polscy górnicy pokażą swoją siłę a czy i tzw " figę" totalnej tam naszej antypolskiej opozycji.

Oby tak się stało.

 

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.eu  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.