Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
22 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA REDAKTOR ZDZISŁAW RACZKOWSKI MIECZYSŁAW WACHOWSKI ZATRZYMANY AGENCJA BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO

Wachowski aresztowany - "KWITY" NA MIETKA WACHOWSKIEGO ZEBRANE PRZEZ REDAKCJE AFERY PRAWA
O przekrętach cwaniaka Mieczysława Wachowskiego - szefa gabinetu głupkowatego Lecha Wałęsy już wcześniej pisaliśmy w artykule: Zebrane przez redakcję AFERY PRAWA "kwity" na Mietka WACHOWSKIEGO i już wydawało się, że jak każdy polityczny aferzysta wybroni się przed odpowiedzialnością...
A jednak - były szef gabinetu prezydenta Lecha Wałęsy Mieczysław W. został zatrzymany 18.01.07 przez ABW i trafił na dwa miesiące do aresztu - tak zadecydował łódzki sąd rejonowy. 
Sąd uznał wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi o aresztowanie podejrzanego z uwagi na obawę matactwa i zagrożenie wysoką karą. 
Prokuratura zarzuca mu: 
•  Usiłowanie wyłudzenia 2 mln zł od biznesmena Hassana al Zubaidiego - Irakijczyka, obywatela RP oskarżonego w aferze zbożowej - Wachowski, powołując się na swoje wpływy, miał żądać tej kwoty za pomoc w wyjściu na wolność; 
•  Usiłowanie wyłudzenia miliona złotych od braci Andrzeja i Zbigniewa Gałkiewiczów za pomoc w zalegalizowaniu ich hal targowych; 
•  Ukrywanie tajnych dokumentów pochodzących z czasów jego pracy w kancelarii Lecha Wałęsy.

Wachowskiemu grozi do 10 lat więzienia. 

Zarzuty dotyczące Gałkiewiczów i tajnych dokumentów przedstawiono mu już w 2005 r. Wtedy prokuratura zadowoliła się odebraniem mu paszportu i dozorem policyjnym.
To nowy wątek śledztwa związany z al Zubaidim zadecydował, że prokuratorzy wystąpili z wnioskiem o areszt. Irakijczyk, którego zeznania pogrążyły Wachowskiego, jest również głównym świadkiem jeleniogórskiej prokuratury, która od roku prowadzi śledztwo w sprawie prowokacji, jaką służby specjalne miały przygotowywać w 2003 r. przeciwko wpływowemu prawicowemu politykowi Arturowi Balazsowi.
Jeleniogórska prokuratura uważa Irakijczyka za wiarygodnego świadka. Na podstawie jego zeznań zarzuty przedstawiono kilku osobom (m.in. b. zastępcy komendanta głównego policji ds. CBŚ), część z nich przyznała się do winy.
Z obu śledztw wynika, że odwiedziny Wachowskiego u aresztowanego al Zubaidiego były związane z działaniami służb wobec Balazsa (Wachowski miał nakłaniać Irakijczyka do współpracy z odwiedzającymi go funkcjonariuszami ABW, ci nakłaniali al Zubaidiego do składania zeznań obciążających Balazsa udziałem w aferze zbożowej).
Balazs uważa, że funkcjonariusze nie mogli działać bez politycznego parasola, ale wczoraj nie chciał komentować roli, jaką miał w tym odegrać Wachowski.

Tymczasem al Zubaidi opowiedział "Gazecie" o dziwnych propozycjach, jakie miał usłyszeć z ust Wachowskiego jeszcze przed swoim aresztowaniem. 
- Pewnego dnia umówił się ze mną i mówi: "Słuchaj, ty masz wpływy w irackiej ambasadzie. A ja mogę załatwić zaproszenie dla Saddama Husajna na 20-lecie przyznania Nobla Wałęsie. Oni w zamian mogliby spowodować, by Irak oddał Polsce dług". Nie traktowałem tych gadek poważnie. Ale on naciskał, prosił, abym pojechał do ambasady. Tam mnie wyśmiali. A Wachowski wciąż pytał, czy dostanie procent od tej transakcji".

Zatrzymanie było konsekwencją prowadzonego przez ABW, pod nadzorem łódzkiej prokuratury, śledztwa w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych i powoływania się na wpływy. Postępowanie wszczęto po doniesieniu dwóch znanych biznesmenów z podłódzkiego Rzgowa - braci G., właścicieli hal targowych. Doniesienie związane było również ze sprawą sponsorowania przez nich sportowej spółki SPN Widzew SSA. Wachowski został już raz zatrzymany przez ABW w tej sprawie we wrześniu 2005 r. - wypuszczono go po jednym dniu. Postawiono mu wówczas zarzuty płatnej protekcji. Łódzka prokuratura zmieniła ten zarzut na usiłowanie popełnienia oszustwa.
W październiku 2005 r. ruszył inny proces Wachowskiego oskarżonego o złożenie fałszywych zeznań przed prokuraturą, za co grożą 3 lata więzienia. Proces bezterminowo odroczono. 

B. ministrowi postawiono już w 2005 roku także zarzut ukrycia w miejscu swojego zamieszkania dokumentów z Kancelarii Prezydenta, którymi nie miał prawa rozporządzać. Część z nich opatrzona była klauzulą "tajne" i "poufne".

Wałęsa oświadczył, że zatrzymanie Wachowskiego to "polowanie" na b. szefa jego gabinetu, wykonane na zlecenie braci Lecha i Jarosława Kaczyńskich. B. prezydent zapowiada jednak, że Wachowski nie może liczyć na jego pomoc, jeśli złamał prawo.

Koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann zapowiedział, że w śledztwie zajdzie teraz "istotna" zmiana. Pytany o komentarz do słów Wałęsy, że zatrzymanie ma charakter polityczny, powiedział, że Wałęsa "nie po raz pierwszy to mówi". - W stosunku do sprawców, którzy wywodzą się z elit władzy, środowiska polityków, bardzo trudno jest wyegzekwować odpowiedzialność prawną. Myślę, że już czas, żeby z tym skończyć i to jest właśnie taki przypadek - dodał.

Premier Jarosław Kaczyński nie chciał komentować sprawy. - W tej sprawie nic nie odczuwam - powiedział. Pytany, jak odnosi się do zatrzymania Wachowskiego po tym, jak jego brat przegrał proces o zniesławienie Wałęsy i Wachowskiego, premier odparł, że to "nie był proces, to była komedia"

Zebrane przez redakcję AFERY PRAWA "kwity" na Mietka WACHOWSKIEGO

 Kolejne strony dokumentujące nieodpowiedzialne zachowania funkcjonariuszy władzy:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - dowody debilizmu prawnego i prokuratorskiego funkcjonariuszy którzy jakimś cudem podobno ukończyli prawo...
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
 "boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków...
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków,  którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
UDOKUMENTOWANE  FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe  www.aferyprawa.com   
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Janusz Górzyński, Zygmunt Jan Prusiński, Mariusz Pogorzelec, Zygfryd Wilk, Grzegorz Bentkowski i SOPO

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: redakcja@aferyprawa.com alternatywnie: afery@poczta.fm 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.