Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
20 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 14-10-2015

UWOLNIĆ MIERNIKA  WSADZIĆ KISZCZAKA - protesty przeciw represjom politycznym

Panowie:

1.     Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, ul. Wiejska 10, 00-952 Warszawa

2.     Borys Budka,  Minister Sprawiedliwości, Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa

3.     Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, Al. Solidarności 77, 00-090 Warszawa 

Sygn. akt Sądu Rejonowego Warszawa Wola: IV K 773/13 

Dotyczy:              

  1. Wniosek o podjęcie przez Adresatów niniejszego pisma niezwłocznych działań na rzecz uwolnienia z Aresztu Śledczego w Warszawie - Służewcu Pana Zygmunta Miernika.
  2. Wniosek o udzielenie odpowiedzi na niniejsze pismo bez zbędnej zwłoki, w tym e-mail’em, na adres: kekus.zbigniew@wp.pl
  3. Zawiadomienie, że:
    1. kopie niniejszego pisma wyślę do jego Adresatów także e-mail’em
    2. kopia niniejszego pisma oraz odpowiedzi na nie jego Adresatów zostaną umieszczone w Internecie, w tym na stronie www.kekusz.pl oraz że doręczę je przedstawicielom opinii publicznej, w tym najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej i mediów.

 Szanowni Panowie,

 W dniu 8 października 2015 r. o godz. 12:30 skontaktował się ze mną telefonicznie, informując mnie, że dzwoni z Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu – numer telefonu, który wyświetlił się na moim telefonie: +48228043069 - Pan Zygmunt Miernik. Prosił mnie o interwencję w jego sprawie „gdzie mogę”.

Uważam, że Panowie będziecie jej najbardziej właściwymi Adresatami.

Pan Zygmunt Miernik poinformował mnie, że w dniu 1 października 2015 r. został zatrzymany i doprowadzony do Aresztu bezpośrednio z Sądu Rejonowego Warszawa Wola, gdzie był uczestnikiem posiedzenia w sprawie do sygn. akt IV KK 773/13 oraz że funkcjonariusz Policji, który go zatrzymał wręczył mu postanowienie o nałożeniu na niego kary porządkowej w postaci 14 dni pobytu w Areszcie za rzekomą obrazę sędzi podczas posiedzenia, jak wyżej.

Twierdzi, że mimo, iż przebywał w Sądzie, posiedzenie skutkujące nałożeniem na niego kary i w jej natychmiastowym wykonaniu zatrzymaniem go przez Policję i doprowadzeniem do Aresztu sędzia i prokurator przeprowadzili bez jego uczestnictwa, pozbawiając go możności skorzystania z prawa do obrony.

Poinformował mnie, że korzystając z przysługującego mu prawa złożył zażalenie na postanowienie o zatrzymaniu go i umieszczeniu w Areszcie. Wciąż jednak w nim przebywa. 

Pragnę poinformować, że według mej wiedzy, przekazanej mi przez jego znajomych, Pan Zbigniew Miernik jest poważnie chory, a nie ma przy sobie urządzeń, potrzebnych do zapobiegania rozwojowi choroby, na którą cierpi i eliminowania jej groźnych dla niego skutków.

Wskazać należy, że postępowanie zażaleniowe zainicjowane złożonym przez niego zażaleniem może wykazać, że kara, którą na niego nałożył sąd jest nielegalna i/lub bezzasadna.

Jeśli nawet sąd odwoławczy uzna ją za legalną i zasadną, to uważam, że przebywanie przez Pana Zygmunta Miernika od ponad tygodnia w Areszcie już osiągnęło zamierzony przez prokuratora i sędziego cel resocjalizacyjny i dalsze przetrzymywanie go tam nie leży w interesie społecznym. Jest natomiast ze szkodą dla jego zdrowia. 

W związku z informacją przekazaną mi pismem z dnia 20 sierpnia 2015 r. przez Starszego Radcę w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Łukasza Okońskiego o nałożeniu przez Kancelarię Prezydenta filtra antyspamowego na  korespondencję kierowaną przeze mnie do Prezydenta Andrzeja Dudy na wszystkie podane na stronie Kancelarii Prezydenta adresy e-mail’owe, tj.:  bp@prezydenta.pl, listy@prezyent.pl i blo@prezdenta.plZałącznik 1: „(…) Jednocześnie odnosząc się do wskazanych przez Pana problemów z dostarczeniem poczty elektronicznej na adresy: bp@prezydent.pl, listy@prezydent.pl, blo@prezydent.pl, służące do obsługi korespondencji kierowanej do Prezydenta RP i Kancelarii uprzejmie informujemy, że Pana maile zostały odrzucone w wyniku działania filtra antyspamowego. Z poważaniem Starszy Radca Łukasz Okoński”

Dowód:                                  Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Nr BLO.0600.3370.120.2015. KM Nr BLO.0600.135.03.2015.KM, pismo z dnia 20 sierpnia 2015 r. starszego radcy Łukasza Okońskiego – Załącznik 1

uprzejmie proszę Pana Ministra Borysa Budkę i Pana Rzecznika Adama Bodnara o wysłanie przez Panów – ze względu na wagę zgłoszonej przeze mnie sprawy - do Pana Prezydenta e-mail’i z treścią niniejszego pisma niezwłocznie po otrzymaniu w dniu 9 października 2015 r. e-mail’a ode mnie, a ich kopii skierowanie do mnie na podany wyżej adres. 

Więcej informacji o Panu Zygmuncie Mierniku znajdziecie Panowie oraz Państwo Adresaci kopii niniejszego pisma w Internecie po wprowadzeniu jego imienia i nazwiska. 

Uważam, iż karanie pozbawieniem wolności za słowa jest zwyczajem barbarzyńskim i powinno zostać wyeliminowane z systemu prawnego Rzeczypospolitej Polskiej, demokratycznego państwa prawnego urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej.

Przekonany, że nie tylko Pana Zygmunta Miernika zaskarbicie sobie Panowie wdzięczność, ale także wielu spośród Adresatów kopii niniejszego pisma, podjąwszy skuteczne działania na rzecz zwolnienia go z Aresztu przed weekend’em 10 -11 października br. uprzejmie proszę, jak na wstępie. 

Z poważaniem,
dr Zbigniew Kękuś


Chroniła Czesława Kiszczaka w Sądzie Okręgowym. Anna Wielgolewska w sądzie dla Warszawy Woli, 7 września 2015. Fot. Wolny Czyn

Zbrodniarzy komunistycznych w Polsce chronią renegaci w tzw. „sądach”. W 2013 r. publiczność w niestandardowy sposób poczęstowała tortem Annę Wielgolewską, sędzię odpowiedzialną za ochronę Czesława Kiszczaka. O czyn ten oskarżony został Zygmunt Miernik z KPN Niezłomni - działacz Solidarności, były internowany. Jego proces ruszył w czerwcu 2015 r. w Sądzie Rejonowym Warszawa Wola. Przewodniczyła sędzia Joanna Dryll. Pani prokurator publicznie odmówiła podania nazwiska dziennikarzowi PAP (mamy nagranie). Miernika broni mec. Krzysztof Dmowski. Sygn. IV K 773/13. Proces Miernika zakończył się błyskawicznie - skazano go 1 października 2015 r. Wyrok nie jest prawomocny. Dodatkowo Joanna Dryll zarządziła aresztowanie Miernika i wtrącenie go do więzienia na 14 dni za rzekomą obrazę sądu. Wywołało to głośne oburzenie zebranych; interweniowała milicja Rzeszy.
 
7 września b.r. przed sądem zeznawała Anna Wielgolewska, która jako sędzia chroniła Czesława Kiszczaka. Poniżej relacja filmowa. Polecamy zwłaszcza fragment od ok. 28.20 - Joanna Dryll praktycznie uniemożliwiła Miernikowi zadawanie pytań i ukarała go kolejną karą pieniężną z zamianą na kolejny areszt
 
O sprawie Miernika czytaj też:
Sprawa represji wobec Zygmunta Miernika za protest przeciw bezkarności Czesława Kiszczaka trwa już ponad dwa lata i obfituje w różne opisywane wcześniej wątki ciekawe, ale zdaniem redakcji Wolnego Czynu poboczne. Listę publikacji uzupełnimy wkrótce. Poniżej te najważniejsze:  
http://pressmania.pl/?p=19831
http://www.krakowniezalezny. pl/dryllowanie-wymiaru- sprawiedliwosci/
http://naszeblogi.pl/38870- czy-rosjanie-chca-zabic- miernika
http://naszeblogi.pl/38904-co- dalej-z-miernikiem
http://naszeblogi.pl/38935- szlag-trafia-medialnych- zomowcow
http://naszeblogi.pl/38949- bezkarnosc-kiszczaka-proces- czy-egzekucja
http://naszeblogi.pl/57622- miernik-w-wiezieniu-za- protest-przeciw-bezkarnosci- kiszczaka
 
RELACJE FILMOWE:

https://www.youtube.com/watch? v=6OMIP-dt7NY

https://www.youtube.com/watch? v=ElaUmwrEZWQ

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/ groups/517163485099279  
https://twitter.com/ MariuszCysewsk  
https://sites.google.com/site/ wolnyczyn  
http://www.youtube.com/user/ WolnyCzyn   
http://mariuszcysewski. blogspot.com   
http://www.facebook.com/ cysewski1

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~ffka
09-11-2015 / 18:21
interia wprowadziła cenzurę na korzyść PlS próbujcie wkleić ten link który mówi o tym co prezydent poseł jackiewicz zrobił z petentem polska.newsweek.pl/tato-go-zmiksowal,91007,1,1.html
~Helmut
06-11-2015 / 21:25
wrocław to stolica korupcji PlS i P0 to jedna banda....
~jurek656
02-11-2015 / 22:27
Czy ktoś widział ażeby gazele się zbuntowały przeciwko skubiącym ich stada lwom ? Czy może takie coś zaistnieć , gdy agresor umiejętnie skubie "swoje " stadko ? Stadko podpisuje się pod tym delikatnym skubaniem , ludzkie stadko też .
~żvd
02-11-2015 / 20:33
Polska powiedziała NIE DYKTATOWI NIEMIEC !!! Miliony ludzi bez wiz, paszportów i dokumentów łazi po Unii na zaproszenie Merkel . Niemcy odpowiadają za ten bałagan !!! Ukarać winnych tego sabotażu !!! Rozliczyć PO+PSL z afer i niegodziwego działania na szkodę Polski !!! NIE dla dyktatu Niemiec w Unii !!! UE NIE ZDAŁO EGZAMINU !!! Ktoś steruje Brukselką, czy są po prosty idiotami ? Pseudo uchodźców odsyłać do Afryki, lub USA odpowiedzialnych za ten bałagan. Bruksela nie potrafi bronić granicy – do dymisji oszołomów ! W czyim interesie działa Kopacz i PO ? Co jej obiecali za to ? Merkel zaprosiła Islamistów = biorą ich Niemcy ! Wara od Polski. Ja ich nie zapraszałem, nikogo też nie upoważniałem by robił to w moim imieniu. Ktoś chce, to na własny koszt i do swojego Domu, biorąc odpowiedzialność za ich czyny. NIE !!! importerom Islamu : Kopacz i PO + PSL Kopacz do więzienia za stworzenie zagrożenia zbiorowego Narodu. Oni psują Polskę ! Najpierw rozliczyć, Potem ukarać przykładnie Co najmniej 44 powody, aby rozliczyć PO+PSL 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi) 43) Synekury dla nagranych kolesi 44) Gorsze traktowanie Polaków niż Islamistów 45 Służalczość wobec UE zamiast dbałości o interes Polaków NIE IMPORTOWI ISLAMISTÓW !!! 46. Gant Wrocław przewał 5 mln w 1994y, 47. GANT SA przewał na 75O mln 2O15y, 48, Dolnośląski U marszałkowski 67 mln za stronę www której nie ma, 49. zabójstwo Aleksandra Salomon Wrocław, 50 afera aquaparkowa ok 1O mld zł za chwilę wylezie. Prezydent Biedroń odpalił ją..
~azor
02-11-2015 / 11:14
www.tygodnikprzeglad.pl/mafia-nie-boi-sie-swiadkow/ urzędnicy zlikwidowali mafię. Przyroda nie zna tzw próżni. Więc kto zajął lukratywne miejsce P0lskiej mafii...? Dlaczego PlS i P0 nie mówi o korupcji, Tak samo jak sądy, prokuratury, policja, CBA, ABW, CBŚ - nie mówią o korupcji. A nagrywanie korupcji jest nielegalne....
~prezydent DUPA
30-10-2015 / 23:18
spieprzaj dziadu my ty się za Twoje P0datki korumpujemy. Właśnie szykujemy zamach na Konstytucje. I uważaj sobie bo chwasty wyrywamy. Wiesz ile płacimy mundurowym, sedziom, prokuratorom i dajemy im przywilejów za pacyfikowanie takich problemów. . Pamietasz jak Podczas spotkania z naszym Posłem szefem PlS we Wrocławiu zginął od uderzenia w głowę p. Marchel. Dawid nasz nie miał nawet sprawy karnej a Ty tu biedaku wyjeżdżasz... niech to dla Ciebie i innych będzie lekcja. P. Pawłowicz wspiera synekurę rzymską a ona was w niedzielę pilnuje na kolanach... ;-). Piękny widok P0lak na kolanach przed Rzymem i Berlinem
~waldizestuttgartu
30-10-2015 / 22:24
kilka tygodni temu wyslalem list do posel PiS Krystyny Pawlowicz wraz z kopiami dwoch spraw karnych w ktorych to urzednicy sadu rej w Gizycku pierwszy ,Wojgienica a drugi Zielinski,popelnili przestepstwa ,a bede pisal z malej litery bo dlamnie ci dwaj to pospolici bandyci tak zreszta jak i ten ich komunizm,wojgienica za lapowki sfalszowal akta sprawy karnej dotyczacej wypadku drogowego ktorego sprawca po pijaku zabil dwoje ludzi ,kwachu go ulaskawil na koniec,zielinski sfalszowal protokoly przesluchan swiadkow w sprawie z prywatnego aktu oskarzenia radnej gminy Gizycko ,jak myslicie co odpisala ta zacna dama z pisu ,ponoc z wyksztalcenia prawnik,ano napisala ze ja w pismach kierowanych do roznych urzedow w Polsce nie cenzuralnie sie wyrazam,np oszust lapowkarz zlodzieje komuchy bandyci w sadach,tylko to sie tej damie nie podobalo,to ze ja pisze to co wokol mnie sie dzieje,
~Sobieski
30-10-2015 / 20:35
mam wrażenie , że za 2 lata max P0lska będzie teatrem działań wojennych. Czemu. Bo: 9O% korupcji w urzędach wszelkich. Zniszczono firmy rodzinne, wyprzedano fabryki które zachód zamknął bo nie chciał konkurencji wyjechało ok 8 mln robotników, Zadłużenie ok 2 bln $, Wojsko bez sprzętu i kasy, Dotacje trafiają w ręce szarej strefy a nie tylko więcej płacimy ale bierzemy w obcych bankach kredyt gdzie nas zaborcy inwigilują, Vaticano zaborca bierze ok 12 mld rocznie i inwigiluje wojsko , urzędy, szkoły, mieszkania (Rosja ma narodowy kościół inni też), Jedyna praca w urzędach, Prawnicy żyją z łupów których już nie ma . Rosja z ukrainą Białorusią a może i CRS jak i zachód wejdą sobie z dnia na dzień zbrojnie. USA wówczas gdy ma interes... i zawsze się bazy ich pojawiają przed zniszczeniem w danym danego kraju kraju - już są. Chcę się mylić... ale to już na tym etapie wykluczone. Sami widzicie w sądach masowo wygrywają fikcyjne firmy, CBA, ABW, CBŚ milczą z obawy o utratę pracy i korzyści tak dla siebie jak i rodzin które wszędzie wcisnęli.
~jop
30-10-2015 / 17:45
jeżeli PlS nie dokończy roboty na mafii wrocławskiej zaczętej w 2O1O roku za 2 lata zostanie wygwizdane i stracą sejm / senat/ prezydenta. związki Szudło z wrogim P0lakom namiestnik - vaticano skrócą ten okres do 1 roku!!! P0lacy są mądrzy do tego mają internet. . Israel uwolnił się Po
~fladra
30-10-2015 / 06:54
zastanawiacie się czy PlS rozpęta większą korupcję niż P0 . My wiemy na .. Czy PlS mówił o legalizacji prawnej podsłuchów NlE...? he he he . S0Wa to był tylko trening jak daleko są zespawani korupcyjnie. Wiecie jak wyglądała prywatyzacja energetyki .....zgadnijcie kto na materiałach używa ksywy "młody " a kto " długi" chodzi o wyprowadzenie ok. 13 mld zł. I wprowadzenie do zarządów własnych pewnych ludzi. Takie materiały nic by niewolnikom zastraszonym nic nie dały. Więc szkoda bitów. ha ha ha ha ha ha no chyba, że poleci karuzela karna od sowy wówczas zastanowimy się za 2O % prowizję!!!!