Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 15-01-2017

Skandale  Owsiaka i WOŚP

Bloger Piotr Wielgucki znany jako MatkaKurka demaskuje nieprawidłowości związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Poniżej ostatni z jego artykułów w sprawie (za portal kontrowersje.net)
Mamy Finał WOŚP i moim zdaniem należy czytać to wydarzenie dosłownie. Sztab fachowców od propagandy, pod wodzą Jerzego Owsiaka próbuje za wszelką cenę utrzymać gigantyczny interes zbudowany wokół przenajświętszej fundacji. Fanatyczni wyznawcy Owsiaka krzyczą, ż Matka Kurka to oszołom prawicowy, katol, a Jurek nie ma z tego interesu ani grosza.
Fanatycy mają to do siebie, że wiedzę zastępują wiarą i dlatego mylą się we wszystkim. Mimo wszystko pod nawałem faktów szyld przyklejony do WOŚP i Jerzego Owsiaka uległ "małej" korekcie" "Nawet jeśli Jurek połowę bierze dla siebie, to mu się należy, tyle dobrego zrobił dla chorych dzieci". Prócz udowodnienia Owsiakowi w sądzie serii kłamstw i manipulacji, z tej zmiany cieszę się najbardziej. Zgadza się, mamy do czynienia z człowiekiem, który robi wiele, ale dla siebie, a z chorych dzieci tworzy alibi. Finał WOŚP jest bliski i nieuchronny, zatem czas na podsumowanie w formie popularnonaukowego epitafium. 12 groszy do puszki: WOŚP, "Złotego Melona", "Mrówki Całej" i "Jasnej Sprawy".

1. Nakłady na służbę zdrowia z NFZ i WOŚP.
nfzwosp.png
Przepraszam, że słupka WOŚP nie widać, ale pierwszy milimetr w Excelu pojawił się dopiero po rozcięgnięciu wykresu na dwie strony.

2. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki, lekarza, Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej- Owsiak.
zarobki.png

3. Finał WOŚP to wspaniała zabawa i radość dla dzieci?.
Dzieci w czasie Finału WOŚP


dzieciwosp.jpg dzieciwosp3.jpgdzieciwosp2.jpg
Jerzy Owsiak w czasie Finału WOŚP


owsiakf16.jpg owsiakmotor.jpeg owsiakkosmos.jpg


4. „zdemoralizowane chuje” – Jerzy Owsiak ze Zbigniewem Hołdysem o tych, którzy chcieli zapłaty za pracę na rzecz WOŚP.
Wypłaty dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP


Umowy zlecenia dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP
Wypłaty dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak za pracę w Fundacji WOŚP


zaroblid.png
Umowy zlecenia dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon”
Zlecenia dla "Mrówki Całej" firmy należącej do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon” i Fundacji WOŚP na sumę co najmniej 1 300 000 złotych.
 
 

5. Nie wrzucasz nie masz prawa krytykować i leczyć się na sprzęcie WOŚP? Nie martw się, bo wszyscy wrzucają pod groźbą złamania prawa skarbowego. Finansowanie WOŚP, przekraczające wartość zbiórki:
a. Samorządowa kieszeń podatnika. Po 100, p 70, po 50, po 30 tysięcy złotych na imprezy w 1000 miast i maisteczek.
gdansk.png
b. Budżetowa kieszeń podatnika.
Milionowe koszty związane z zabezpieczeniem imprez WOŚP przez służby mundurowe.
Milionowe sponsorowanie przez spółki skarbu państwa, zwolenia z VAT.
Bizantyjskie przygody "Jurka" - godzina lotu F16, 20 000 złotych.


c. Abonamentowa kieszeń podatnika.
Szef TVP2 Wojciech Pawlak: Niczego nie zabieramy, my dajemy. Inwestujemy w tę imprezę 1,6 mln zł, angażujemy ponad tysiąc ludzi. Jesteśmy otwarci na rozmowy z fundacją, ale nie w tej formie.
Czas antenowy dla WOŚP: TVP2 6,10 h, TV Regionalna 45 m, TV Polonia 4,10 h,  łącznie 11,5h. Przy tym była cała masa wejść w najbardziej atrakcyjnym czasie antenowym i w najbardziej oglądalnych serwisach, jak Teleekspress, Wiadomości, Panorama, plus regionalne ośrodki Polskiego Radia.
Licząc tylko i wyłącznie wejścia WOŚP w TVP2 według cennika reklam uzyskujemy: 8 776 650
Analiza kosztów czasu antenowego TV publicznej daje ponad 10 milionów dla samej TVP2.

6. Gdyby nie sprzęt WOŚP, dzieci umierałyby w szpitalach?
To nie dzieci żyją dzięki Owsiakowi, ale Owsiak i jego żona żyją z instrumentalnego traktowania dzieci. Jerzy Owsiak po śmierci 2,5 letniej Dominiki wszczyna awanturę, grozi zamknięciem WOŚP, obarcza winą za śmierć dziecka ratowników i dyspozytorów medycznych. Następnie spotyka się ministrem Arłukowiczem, wręcza mu projekt szkoleń sfinansowany przez WOŚP i zapowiada, że wystawi do przetargu na szkolenia firmę „Złoty Melon”. Obrzydliwe granie na emocjach, szantaż emocjonalny, działania na poziomie sekty, które bardzo łatwo tą samą idiotyczną metodą można odwrócić. Bliźniaki w szpitalu we Włocałwku umarły pomimo sprzętu WOŚP, 8 letni chłopak umarł we Wrocławiu pomimo sprzętu WOŚP. Mały Adaś przeżył na sali szpitalnej w Prokocimiu bez jednego "serduszka" WOŚP, a obiecany przez Owsiaka sprzęt do dziś nie dotarł.

7. Czy ty zrobiłeś więcej dla chorych dzieci od „Jurka Owsiaka”?
Jedynymi osobami, które do puszki nie tylko nie wrzucają, ale wyjęły co najmniej 3 miliony złotych, są Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak. Każdy zrobił więcej dla dzieci, bo nikt im tyle nie zabrał.

8. Artyści grają za darmo, a ZAIKS zwalnia z opłat?
Wielka i od samego początku ściema! Po polsku mówiąc gówno prawda, połączona z potężnym biznesem robionym na chorych i zmarzniętych dzieciach.
9. "Przystanek Woodstock" to podziękowanie dla wolontariuszy, bezpłatna, najbezpieczniejsza i najpiękniejsza impreza rockowa.
Nie dołączę do krytyków, którzy twierdzą, że na „Przystanek Woodstock” przyjeżdżają przyszli złodzieje, bandyci, gwałciciele, alkoholicy itd. Festiwal rockowy ma swoje prawa, chociaż dla mnie to festyn ludowy z tanim wyszynkiem z konserw Lidla, ciepłą lurą udającą piwo i dymem „zioła” unoszącym się nad namiotami. Młodzi ludzie mają to do siebie, że korzystają z życia i nawet jeśli się upodlą, co na „Przystanku Woodstock” jest zjawiskiem masowym, to wcale nie wyznacza moralnej czy intelektualnej degrengolady. Poszaleją, dorosną, zrozumieją. Patologia w tej imprezie tkwi w kilku innych miejscach. Dla Owsiaka „Przystanek Woodstock” to największe żniwa, „Złoty Melon” ma wyłączność na obsługę, a „Mrówka Cała” prawa autorskie i wielosettysięczne zlecenia na obsługę medialną. Owsiak maksymalizuje zyski i do bólu tnie koszty.
Cała ta ludowa zabawa przez lata była organizowana w fatalnych warunkach higienicznych i bez należytego zabezpieczenia ze strony odpowiednich służb. Założę się, że w Polsce może kilka tysięcy osób wie, że „Przystanek Woodstock” przez wiele lat odbywał się na polu minowym, czyli terenach po radzieckich poligonach, gdzie w kolejnych latach wyjmowano tysiące min, niewypałów, niewybuchów i pocisków. Powyższe fakty potwierdza nie „wariat ze Złotoryi”, ale raport NIK. Prawdziwy Woodstock wykreował legendy muzyki: Joe Cocker, Carlos Santana, Jenis Joplin. Polski Jarocin wypromował kultowe kapele: TSA, Tilt, Brygada Kryzys, Dezerter. Owsiak najpierw zarżnął największy i fenomenalny festiwal rockowy w Jarocinie, potem z „Woodstocku” zrobił coś pomiędzy karaoke i wiejską dyskoteką, gdzie od czasu do czasu ściąga emerytów udających „metalowców”.
Kogo wypromował Owsiak? Nieśmiertelni są „ortalionowi sataniści” z grupy „Hunter”, to też legenda, ale pobliskich gmin i powiatów. Wszystko to jest dyskwalifikujące, ale są jeszcze tragiczne statystyki. „Przystanek Woodstock” jest jedynym festiwalem w Polsce, na którym od 4 lat giną ludzie. W sumie, w latach 2010-2014 było 6 zgonów, większość to wynik upojenia alkoholowego. Każdego organizatora podobne statystyki zniszczyłyby w ułamku sekundy, Owsiak bezczelnie wychodzi przed kamery i krzyczy o „najwyższych standardach bezpieczeństwa”, ale to też się kończy.

10. Oddajesz 1% podatku WOŚP na sprzęt dla chorych dzieci?
W roku 2011 za całą kwotę uzbieraną z 1% WOŚP kupiła nową siedzibę.
W roku 2012, tak zostały podzielone pieniądze z 1% podatku.
 
wodstoc1prc.png
11. Kup coś na Allegro, tak też wrzucasz do puszki (Finał WOŚP)
Allegro nigdy nie należało do zbiórki zwanej Finałem i nigdy pieniądze z Allegro w całości, a nawet w połowie nie zostały przeznaczone na cele zbiórki. Treść uchwały WOŚP:
W wyniku zbiórki Fundacja WOŚP zebrała 50 657 747,68 zł. Po odliczeniu kosztów przeprowadzenia zbiórki  oraz  środków  uzyskanych  poza  wymogami  ustawy  z  dnia  15  marca  1933  o zbiórkach publicznych (aukcje Allegro dopisek red.), do rozliczenia w MAiC pozostała kwota 45.023.597,47 zł.
12. Jerzy Owsiak nic nie ma z WOŚP i „Mieszka w bloku”?
"Mieszkanie w bloku" to połaczone dwa apartamenty o wartości ponad milion złotych, kupione za gtówkę, a w każdym razie mieszkanie w księdze wieczystej nie jest obciążone hipoteką.


apartament.jpg   apartament2.jpg
Skromne auto za 250 000 zł w wyposażeniu podstawowym ile Owsiak dokupił dodatków wie, ale nie powie. Za paliwo, serwisowanie, ubezpieczenie płaci WOŚP, śmiga "Jurek" do pracy, na dyskoteki i wycieczkę do Paryża.
Cztery nieruchomości do pełnej dyspozycji Owsiaka i rodziny.
dominikanska.jpg warszawa-niedzwiedzia-2b.jpg
szadowo_0.jpg szadowo2.jpg


Flota co najmniej 15 samochodów i 2 400 000 zł wypłat dla 33 pracowników WOŚP.

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.eu
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~mario
22-02-2017 / 12:07
Ujawnijmy prawdę o układzie w Magdalence i zaprzedaniu Polski przez kolejne rządy. Proszę o zamieszczanie dowodów - podpisu Grażyny Milik. szefowej Kancelarii Głównej w Ministerstwie Sprawiedliwości - w sprawie przestępstw Zbigniewa Ziobry - https://plus.google.com/u/0/106804368098902392269
~mirnal
06-02-2017 / 11:45
Gdyby jakikolwiek rząd zatrudnił p. Owsiaka na urzędzie pod nazwą WOŚP, to jaka kwotę byśmy mu zaproponowali jako wynagrodzenie? Ile bierze od nas p. Macierewicz, a ile p. Misiewicz?
~mirnal
06-02-2017 / 11:43
"godzina lotu F16, 20 000 złotych" - gdyby F16 w ciągu roku ani razu nie latał, to ile kosztowałaby godzina lotu po takim rocznym okresie bezruchu?
~mirnal
06-02-2017 / 11:38
W tabelce płac w służbie zdrowia brakuje gaż ministra zdrowia i jego wiceministrów. Brakuje także kwoty, jaką wydajemy rocznie na NFOZ. A przy okazji - min. Ziobro nie wziął się za kontrolę p. Owsiaka? A NIK? A media?
~obywatel
26-01-2017 / 20:33
Wielu krytykom Owsiaka chodzi o to, aby skuteczniej pomagać czyli aby więcej pieniędzy wpłacanych WOŚP szło na pomoc chorym niż idzie teraz. Owsiak łamie prawo - ukrywa księgi rachunkowe mimo, że sądy kazały mu je ujawnić i kazał siłą usunąć dziennikarza Michała Rachonia pytającego o finanse z konferencji prasowej WOŚP - niebywały skandal. Gdyby media takie jak TVN i zwykli ludzie o to pytali, to znacznie więcej trafiłoby do dzieci, bo Owsiak musiałby się pilnować. A i on i WOŚP przegrali wiele procesów i główne media o tym milczą (tu o tym: niezalezna.pl/92322-owsiakowi-wolno-wiecej-wyroki-ktore-ujawniaja-ze ). Dzięki naciskowi mediów i obywateli Owsiak mniej wydawałby na Przystanek Woodstock, swoją rodzinę czy obsługę WOŚP-u i więcej pieniędzy byłoby przeznaczonych na sprzęt dla chorych dzieci i osób starszych.
~waldizestuttgartu
19-01-2017 / 20:52
Szkoda ze prezes gorliwie pilnuje tego bandyckiego zlodziejskiego i prymitywnego systemu jakim jest bolszewizm w Polsce no ale co ja moge,informuje ze z Niemiec z miejscowosci Boblingen przemieszczane sa oddzialy wojsk ladowych z dywizi pancernej do Polski,MARFOREUR,w tej jednosce jest rowniez amerykanski wywiad,wojska okupacyjne sa lepsze i pewniejsze niz Zolnierze Armii Polskiej.
~toronto
19-01-2017 / 07:55
Po przeanalizowaniu podanych materialow doszedlem do wniosku, ze pod szyldem WOSP, J.Owsiak i spolka buduja swoje wlasne imperium, grajac na naiwnosci i glupocie Polakow. Toronto, Kanada