Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
20 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 14-10-2015

Prezes NIK aferzysta Krzysiu Kwiatkowski pomimo zarzutów prokuratury, nie zamierza rezygnować ze stanowiska.

Obiecująca kariera Kwiatkowskiego znalazła się na ostrym wirażu. Katowicka prokuratura apelacyjna i CBA uważają, że prezes bezprawnie ustawiał konkursy w NIK. Wiele wskazuje na to, że będzie odpowiadał przez Trybunałem Stanu już w kolejnej kadencji Sejmu. Kwiatkowski nie udziela wypowiedzi dla mediów. Jednak z rozmów z jego znajomymi i współpracownikami wyłania się obraz taktyki, którą Kwiatkowski zamierza przyjąć. 

Podsłuchy? Pocięte kawałki!

Po pierwsze nie będzie rezygnował ze stanowiska szefa izby. Po drugie prezes sposobi się do walki z zarzutami, które są mu publicznie stawiane. Znajomy Kwiatkowskiego: – Zarzuty opierają się głównie na materiale z podsłuchanych rozmów. Tyle że ten materiał jest poszatkowany, pocięty. W całości wygląda to dużo korzystniej dla Krzyśka.

Ta część planu oczyszczania będzie trudna do przeprowadzenia przez Kwiatkowskiego. Z fragmentów stenogramów podsłuchanych rozmów wynika bowiem, że prezes zakulisowo wpływał na przebieg konkursów w Izbie. 

Poza tym stronnicy Kwiatkowskiego wskazują na to, iż miał on konflikt z katowickimi prokuratorami. A to właśnie śledczy z tego miasta dowodzą, że Kwiatkowski ustawiał konkursy w Najwyższej Izbie Kontroli. O co chodzi z konfliktem, na który wskazują znajomi prezesa NIK? 

Konflikt z katowickimi prokuratorami

Sześć lat temu, gdy Kwiatkowski był ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym, śledczy z Katowic przekazali dziennikarzom zdjęcia dokumentujące głośną aferę pedofilską. Znajomy szefa NIK: – „Kwiatek” pozbawił za tę akcję stanowiska panią prokurator okręgową w Katowicach. Wtedy przygarnęła ją jej koleżanka, szefowa prokuratury apelacyjnej. Po ponownej interwencji Kwiatkowskiego panią prokurator zdegradowano. Pół roku po odejściu Krzyśka z ministerstwa pani prokurator apelacyjna znów awansowała tę śledczą. Teraz ta sama pani prokurator apelacyjna podpisała wniosek do Sejmu o uchylenie Kwiatkowskiemu immunitetu. 

Rzecznik NIK Biedziak zwolniony

Rozmówca z otoczenia Kwiatkowskiego: – Śledztwo w sprawie Krzyśka prowadził prokurator Tomasz Tadla. On robił dochodzenie w sprawie Barbary Blidy czy Aleksandra Brody, generalnego konserwatora zabytków. Ten ostatni siedział rok w areszcie, a potem został oczyszczony przez Sąd Najwyższy.

Pytanie, czy prezes NIK może normalnie funkcjonować, gdy formułowane są wobec niego prokuratorskie zarzuty? Szczególnie że sprawa dotyczy prezesa instytucji, która ma kontrolować innych i stać na straży przestrzegania reguł. Prezes poddawać się nie chce. W czwartek zwolnił z pracy swego rzecznika, Pawła Biedziaka, który od początku, po wybuchu afery, podpowiadał mu rezygnację ze stanowiska szefa NIK.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~gosc
18-10-2015 / 19:02
A,dlaczego nie?,przy korycie slodkie zycie. Wcale sie nie dziwie,sa ludzie(****) ktorzy nie maja czegos,co sie nazywa poczuciem wstydu. Kumple,po kadzieli pomoga.