Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
22 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Posłowie obronili diety, przywileje i uposażenia
05.05.05r

Choć z góry było wiadomo, czym zakończy się debata nad samorozwiązaniem Sejmu, to jednak nikt nie spodziewał się aż takiej politycznej połajanki. Ale w tle i tak były pieniądze. 60-70 tys. zł — tyle średnio zachowają parlamentarzyści, którzy wbrew apelom premiera nadal będą posłować.
Money, money...
Meritum sporu były uposażenia i diety, które w ciągu tych trzech miesięcy utraciliby posłowie i przy okazji ich koledzy z Senatu, którzy po wyborach nie załapią się do parlamentu. Dzięki wrześniowemu terminowi w ich kieszeniach zostanie całkiem niemała sumka. Miesięczne uposażenie (brutto) parlamentarzysty zawodowego (416 na 460 posłów i 17 na 70 senatorów — tu większość woli pozostać przy wysokich dochodach z innej działalności) wynosi 9,526 tys. zł. Jego funkcyjny kolega (który przewodniczy komisjom lub podkomisjom) może wyciągnąć z tego tytułu nawet 12,861 tys. zł. Oprócz tego wszystkim przysługuje dieta wysokości 2,381 tys. zł (netto) i ryczałt na biuro 10 tys. zł miesięcznie. Jak łatwo policzyć, trzy miesiące posłowania mało aktywnego parlamentarzysty dają 65,725 tys. zł, zaś „zaangażowanego” — 75,729 tys. zł. Ci posłowie, którzy nie pojawią się na Wiejskiej, po wyborach mogą także liczyć na trzymiesięczną odprawę. Pozostali otrzymają ją po zakończeniu parlamentarnej misji.
...i gadu, gadu

Posłowie zaserwowali nam prawdziwy festiwal wyborczy.
— Widziałem w sejmowych ławach SLD determinację i zaangażowanie do walki , gdy chodziło o „trzynastki” i odprawy. Jesteście awangardą walki o przywileje — grzmiał Donald Tusk, lider PO.
— Polska zasługuje na taki parlament, który się nie ośmiesza — podkreślał Jarosław Kaczyński, szef PiS.
— Nie będziemy was popierać, bo strach oddać władzę Kaczyńskiemu — ripostował Krzysztof Janik, szef klubu SLD.
— Przez cztery lata obiecywaliście wybory na wiosnę — wypominał lewej stronie sali Roman Giertych z LPR.

Ostatecznie wniosek dotyczący samorozwiązania (konieczne poparcie 307 posłów), zgłoszony przez LPR, poparło 253 posłów, przeciw było 172, a 13 się wstrzymało. Drugi wniosek PiS poparło 253, przeciw było 172 przy 13 wstrzymujących się, zaś za trzecim projektem — PO — głosowało 255, przeciw 172 i 11 wstrzymało się.
cdn.

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY KORUPCJA BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.