Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
20 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 22-11-2015

Pismo Przewodniczacego ZZRR ,, Solidarni" do Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela w sprawie nieprawidłowości ARIMR

ZWIĄZEK ZAWODOWY ROLNIKÓW RZECZPOSPOLITEJ 

KRS 0000230416,  NIP 611-260-14-75,
z/s  58-500 JELENIA GÓRA ul. Wojska Polskiego  18/ 305, Tel (75)76 94 564,  kom. 880 552 252

BS GŁOGÓWEK 61 8904 0001 0000 0018 0278 0001        

                                                                                 

      LDZ 560/2015                                                                                             Jelenia Góra 17.11.2015                                                         

                                              

                                                     Pan Krzysztof Jurgiel

                                                        Minister Rolnictwa

  

                     Szanowny Panie Ministrze  chciałbym jako przewodniczący Związku Zawodowego Rolników  Rzeczypospolitej ,,Solidarni” poinformować Pana o moich spostrzeżeniach i obawach dotyczących nieprawidłowości w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

      W roku 2015 pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pracują na nowym programie IACSplus, który miał obsługiwać wszystkie płatności.

     Planowane wdrożenie funkcjonalności systemu w zakresie kontroli administracyjnej i naliczania płatności obszarowych na dzień 18 listopada 2015 zostało przesunięte na nowy 2016 rok w dacie niewiadomej dokładnie. 

     Wypłata płatności bezpośrednich, płatności rolno-środowiskowych PROW 2007-2013,  płatności rolno-środowiskowych, rolno-środowiskowo-klimatycznych i płatności ekologicznych 2014-2020 powinna ruszyć od 1 grudnia 2015.

    Niestety jest to całkowicie nie możliwe, ponieważ system IACSplus nie działa.

O braku możliwości rozpoczęcia kontroli administracyjnej w 2015 roku zostało jedynie poinformowane kierownictwo Agencji.

    Pracownicy zostali jedynie poinformowani o odwołaniu pracy II zmianowej wcześniej zakładanej, nadgodzinach w listopadzie i grudniu 2015 r.  Harmonogram nadgodzin zostaje przesunięty do czasu po nowym roku. We wcześniejszych latach obsługa płatności odbywała się w programie ZSZiK i PROW.

    Wypłata płatności obszarowych i rolno-środowiskowych 1 grudnia każdego roku była już zrealizowana w 80% w skali biur powiatowych (80% gospodarstw rolnych miało wydane decyzje administracyjne, przyznaną płatność).

    W roku 2015 kontrola administracyjna wniosków i wypłata w 100% nie nastąpi na pewno do końca 2015 r z powodu braku funkcjonalności nowego systemu informatycznego IACSplus. Istnieje duże zagrożenie, że pracownicy nie będą  fizycznie w stanie wykonać wszystkich kontroli i naliczeń płatności, które według ustawy to 30 czerwca 2016 roku  w przypadku wniosków rolno-środowiskowych i obszarowych . Przed wyborami w ciągu 3 dni pracownicy ARiMR musieli wykonać kontrolę wniosków manualnie, tj. według oględzin wzrokowych czy wniosek nadaje się do wypłaty zaliczki (50% płatności, ale tylko płatności JPO). 

Pozostałe płatności nie wchodziły w zaliczkę zazielenienie, płatności do produkcji zwierząt (bydła, owiec, kóz), płatności do roślin wysokobiałkowych itd. 

Jednym słowem wypłata zaliczki odbywała się na podstawie uznaniowości, a sama rejestracja weryfikacji została odzwierciedlona w systemie pomocniczym RED służącym do rejestracji wniosków na kancelarii bez opcji kontrola. 

Panie Ministrze ponadto odmową płatności na rok 2015 jest zagrożona duża liczba Rolników poprzez niedoprecyzowanie  w Instrukcji wypełniania wniosków i we wniosku  definicji Rolnika Aktywnego.

Brak jest wskazania terminu do uzupełniania braków formalnych oraz skutków prawno finansowych ich nie uzupełnienia dla rolnika. 

Z informacji jakie otrzymałem jest to ponad 80 tyś rolników. Panie Ministrze niedopuszczalnym jest przerzucenie na Rolników odpowiedzialności za nieprawidłowe i nieprecyzyjne przygotowanie Kampanii 2015 przez Prezesa ARiMR. Jednym słowem nic nie jest zgodne z Rozporządzeniami Unijnymi a książki procedur pracownicy otrzymują pod koniec Kampanii niezgodne z procedurami i prawem. 

Panie Ministrze Rolnicy potrzebują niezwłocznie pieniędzy ze względu na Suszę i na zagrożenie upadłością wielu gospodarstw rolnych które poniosły duże straty finansowe. Rolnicy potrzebują pieniędzy na zakup materiałów siewnych do produkcji  a Prezes ARiMR tego problemu zdaje mi się nie widzi.

 

                                                                                 Przewodniczący  ZZRR ,, Solidarni”

                                                                                                Marian Zagórny 

 

Do Wiadomości 

Prezydent RP Pan Andrzej Duda

Poseł Pan Jarosław Kaczyński

Premier Pani Beata Szydło

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~head soccer
11-08-2016 / 11:54
~darrendemers12
18-02-2016 / 20:06
Wypłata płatności obszarowych i rolno-środowiskowych 1 grudnia każdego roku była już zrealizowana w 80% w skali biur powiatowych (80% gospodarstw rolnych miało wydane decyzje administracyjne, przyznaną płatność). www.roadtohope.info www.travelgreenest.info www.weddingmakeupartist.info www.wedding-decoration.info www.weddingvenuesinsheffield.com www.weddings-lars.com www.lazeezarestaurant.com.au