Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
1 lipca 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 06-07-2011

Libia Kadafiego - CZEGO MOŻEMY NAUCZYĆ SIĘ OD ARABÓW?

[Tekst ten jest komentarzem Matki Polki - Poliszynel]

Banki bez lichwy: http://biznes.interia.pl/wiadomosci/swiat/news/feno-men-arabskich-bankow,1557723,4201

Jak to możliwe, że system finansów islamskich z powodzeniem i bez kryzysu rozwija się równolegle do świeckiego systemu finansowego, w którym napęczniały bańki spekulacyjne, a pieniądz stał się bardziej związany z wirtualnym światem niż realnym PKB?

- Pieniądze są więc inwestowane wprost, z pominięciem działań spekulacyjnych. Arabowie mają swoje podstawowe produkty bankowe - mudaraba, musharaka, murabaha, idjara i kard hasan (mając styczność z bankowością islamską warto choćby tylko znać te terminy; dotyczą one sposobu finansowania inwestycji przez banki i ich udziału w tych inwestycjach) - według których umowy są sporządzane w taki sposób, żeby nie naruszyć zakazu uprawiania lichwy.

- Nie oznacza to wcale, że bank omija ten zakaz, choć mieszkaniec Zachodu może tak właśnie to sobie wyobrażać widząc karty kredytowe wystawiane przez banki arabskie, udzielane przez nie kredyty inwestycyjne, czy - dla klientów detalicznych - konsumpcyjne albo hipoteczne.

No dobrze. Ale przecież ideą bankowości jest zarabianie pieniędzy, a precyzyjnie rzecz ujmując zarabianie pieniędzy na sprzedaży pieniądza. Zgodzi się pan ze mną?

- To jest konwencjonalna, zachodnia definicja bankowości. Tymczasem w islamie, według szariatu, bank jest taką organizacją, która ma odpowiadać za wspieranie rozwoju lokalnej społeczności i jej członków. W tym kontekście działalność bankowa jako taka jest dopóty uzasadniona i akceptowana, dopóki przyczynia się do wzrostu zasobności i rozwoju społeczności. Koraniczne zakazy nie akceptują banków które funkcjonują wyłącznie po to, aby przynosić zyski właścicielom, czy też aby wspierać takie czy inne grupy interesów. Taka działalność jest wprost zakazana.

- I dlatego islamskie banki nie udzielają pożyczek partiom politycznym, ale również przemysłowcom zajmującym się handlem bronią, produkcją alkoholu czy nikotyny. Nie wspierają również żadnych działań, które w sposób bezpośredni zajmują się kontrolą urodzeń, czyli producentów środków antykoncepcyjnych czy kliniki zapłodnień in vitro. Proszę mi wierzyć, że bardzo starannie oceniają każdy wniosek o kredyt, pod względem nie tylko stopy zwrotu z inwestycji, ale również pod względem moralnym.

Libia Kadafiego

Odwołany rosyjski ambasador w Libii, Władimir Chamow, odpowiadając w wywiadzie na pytanie czy Kadafi uciskał swoich obywateli, powiedział: „O jakim ucisku mówimy? Libijczykom hojnie przyznawano kredyty na 20 dwadzieścia lat bez odsetek na budowę domów, litr benzyny kosztował ok. 10 centów, jedzenie nie kosztowało nic, a nowy jeep KIA z Korei Południowej można było kupić za zaledwie $ 7500. Dlatego Zachód robi wszystko by kraj ten nie istniał.

Jakie są znane fakty i liczby o Libii i jej przywódcy?

* PKB per capita = $14,192,

* każda rodzina otrzymuje rocznie pomoc = $1,000,

* bezrobotny otrzymuje $730 miesięcznie,

* miesięczna pensja pielęgniarki w szpitalu = $1,000,

* każdy noworodek = jednorazowo $7,000,

* po zawarciu małżeństwa każda para = $64,000 na zakup mieszkania,

* na założenie własnej działalności jednorazowo = $20,000,

* zakaz wysokich podatków i ceł,

* darmowe edukacja i opieka zdrowotna,

* edukacja i staż za granicą opłacane przez państwo,

* sieci sklepów dla dużych rodzin z symbolicznymi cenami na podstawowe art. spożywcze,

* surowe kary za sprzedaż przeterminowanych produktów, w niektórych przypadkach areszt,

* liczne apteki z darmowymi lekami,

* podrabianie leków uważane za groźne przestępstwo,

* nie ma opłat za czynsz,

* nie ma opłat za energię elektryczną,

* zakaz sprzedaży i używania alkoholu, prawo „prohibicji”,

* pożyczki na zakup samochodu i mieszkania bez odsetek,

* zakaz usług w zakresie nieruchomości,

* osoba kupująca auto, do 50% ceny płaci państwo, w przypadku milicji = 65%,

* paliwo tańsze od wody: 1 litr paliwa = $0.14. Zysk ze sprzedaży ropy wydawany dla dobra społeczeństwa i podnoszenie standardu życia,

* Kadafi zgromadził ponad 143 t złota. Planował wprowadzić strefę bezdolarową i używać złoty dinar, zamiast waluty w rachunkach z innymi państwami,

* duże sumy wydawane na irygację z wód gruntowych, w ilości około 100 odpływów z Nilu. Ze względu na skalę tego projektu nazwano go - „ósmym cudem świata.” Jest to tzw. „zielona rewolucja”. która rozwiązuje wiele problemów żywnościowych w Afryce, a Libii zapewnia stabilność i niezależność ekonomiczną,

* w 2010 r. Kadafi złożył wniosek w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ o śledztwo ws. okoliczności ataku USA i NATO na Irak oraz postawienie przed sądem winnych masowych zbrodni. Przedłożył projekt rezolucji ws. odszkodowania byłych państw kolonialnych byłym koloniom za eksploatację w okresie kolonialnym. […]

Zachodnia propaganda demonizuje Muammara Kadafiego jako patologicznego tyrana i nieprzejednanego wroga demokratycznych aspiracji Libijczyków. To nie jest prawda. Istnieją pewne mechanizmy powszechnej kontroli i demokracji w Libii: wybierane rady obywatelskie i społeczności samorządowe (gminy). Wszystko to bez nomenklatury partyjnej w sowieckim stylu, nadętej biurokracji, ale przy bardzo wysokim standardzie życia i bezpieczeństwa socjalnego obywateli. Coś w rodzaju społeczeństwa, które w jakiś sposób wygląda jak komunistyczne. Czy dlatego Libię mają demonizować i atakować stare mocarstwa imperialistyczne? Sigizmund Mironin w artykule ‘Why is Libya bombed’ [Dlaczego bombarduje się Libię] pisze:

„Libia, która jest uważana za dyktaturę wojskową Kadafiego, jest rzeczywiście najbardziej demokratycznym państwem na świecie.

W 1977 r., Libia została ogłoszona najwyższą formą demokracji, w której tradycyjne instytucje rządowe są zniesione, a cała władza należy bezpośrednio do ludzi, przez komitety i kongresy ludowe. Państwo jest podzielone na wiele wspólnot, które są samodzielnie kierowanymi „minipaństwami w państwie,” z pełną władzą w swoim okręgu, łącznie z podziałem środków budżetowych.

Ostatnio Muammar Kadafi ogłosił bardziej demokratyczne idee - dystrybucję dochodów z budżetu wśród obywateli. Według przywódcy libijskiej rewolucji to eliminuje korupcję i pasożytniczą biurokrację”.

http://left.ru/2011/2/shelestiuk204.phtml

-----------------------

Komentarz:

Sukces gospodarczy Libii i Kadafiego przypisywany jest ropie naftowej. Ale Wenezuela też ma ropę, a do niedawna panowała tam bieda. Bo zyski z ropy szły do kieszeni koczowników z Azji Mniejszej. Dopiero Hugo Chavez znacjonalizował ropę a zachodnie korporacje musiały się wynosić z Wenezueli, przez co mieszkańcom powoli poprawia się poziom życia, ale za tę nacjonalizację i odebranie tanich zysków koczownikom - atakowany jest Chavez przez ich media i hasbarę.

Polska nie ma wprawdzie ropy, ale mamy węgiel, miedź, siarkę, gaz łupkowy. Mamy pola uprawne, a nie pustynie, nie musimy też budować za miliardy sztucznych jezior ze słodką wodą sprowadzaną za grube pieniądze zza granicy.

Dlaczego więc panowała taka różnica w poziomie życia w Libii (przed bandyckim zaatakowaniem jej najpierw przez najemników, a potem przez NATO) i w naszym Chazarstanie?

Odpowiedź leży w ekonomii: normalnej w Libii a koczowniczej u nas [w Polsce]. Polecam - uważne przeczytanie artykułu o bankowości islamu.

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/swiat/news/fenomen-arabskich-bankow,1557723,4201

Przynajmniej pod tym względem islam jest o niebo uczciwszy i lepszy od bankowości Zachodu narzuconej chrześcijanom przez koczowników.

A skoro już przy koczownikach i finansach jesteśmy, to: Nadchodzące bankructwo Dego Usraela wykorzystane zostanie do wypłukania naiwniakom grającym na giełdzie kieszeni. Jedynie ci, co giełdą manipulują i ją kontrolują zawsze wyjdą na swoje.

http://biznes.interia.pl/news/stan-budzetu-usa-spowodowal-spadki-na-wall-street,1639892,4200

Aresztowanie szefa MFW odbije się czkawką (i to dużą) na eurozonie.

http://biznes.interia.pl/news/the-economist-skutki-aresztowania-szefa-mfw-beda-powazne,1639891,4200

A sytuacja finansowa Jewrołagu i tzw. strefy euro jest katastrofalna.

http://biznes.interia.pl/news/sytuacja-w-strefie-euro-bardzo-powazna,1639648,4201

Gdzie nie spojrzysz - tam katastrofalne długi. Ale ostatecznie po to właśnie koczownicy wymyślili nam Unię i euro.

Portugalii wmówiono, że jedynym ratunkiem dla niej jest kolejny gigantyczny kredyt.   

http://biznes.interia.pl/news/78-miliardow-euro-pomocy-dla-portugalii,1639878,4200

Tylko jak bankrut, który już teraz jest niewypłacalny, ma spłacić stare gigantyczne długi i ten nowy gigantyczny kredyt?

Leczenie bankrutów nowymi kredytami przypomina wciskanie choremu i odwodnionemu biegunką pacjentowi kolejnych środków przeczyszczających. Bo tak działają „kredyty”. „Przeczyszczają” - i [finansowo] „odwadniają” organizm państwowy, pozbawiając go żywotnych soków. Taka terapia trwa dotąd, aż pacjent skona. A wtedy, jego organy idą na handel. Przekonała się o tym Argentyna, gdzie gigantyczne skarby Patagonii [wraz z ziemią] za grosze wysprzedawane są wierzycielom, czyli koczownikom. Do stanu bankructwa wpędził Argentynę MFW.

Irlandii koczownicze pijawki też już nie odpuszczą. Będą ją doić, aż skona.

http://biznes.interia.pl/news/mfw-odblokowuje-158-mld-euro-dla-irlandii,1639893,4200

Grecję już zniszczono. Czyż to nie jest parodia i okupacja przez zewnętrznego wroga, że kanclerzyca IV Rzeszy i MFW decydują o długach Grecji?

http://biznes.interia.pl/news/mfw-odblokowuje-158-mld-euro-dla-irlandii,1639893,4200

Przy czym, Oligarchowie UE - nie zastanawiają się, jak koczownicze pijawki z Grecji wypędzić i Grecję od nielegalnych „długów” uwolnić, nie debatują, jak by zlikwidować, czy zniszczyć bandycki i ograbiający budżety państw koczowniczy system bankowo-finasowy, a debatują nad „restrukturyzacją” długu!

Obłęd i paranoja. I to samo czeka całą bilderbergowską Jewropę, bo Unię i euro wymyślono tylko i wyłącznie po to, aby wpędzić Europę w bankructwo. A wtedy wierzyciele/koczownicy za długi wykupią wszystko co ma jakąkolwiek wartość. Z kamienicami, szpitalami, ziemią uprawną i lasami włącznie. Kupią sobie nawet patent i licencję na wodę deszczową. [A dla nas, goim - pozostanie miska zupy, i to raz na dzień i mocny rzemienny „hanaj” - EW].

Za: http://krasnoludkizpejsami.wordpress.com/2011/05/17/czego-mozemy-nauczyc-sie-od-arabow-matka-polka/                          

--------------------------------------

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Francyelle
24-12-2014 / 09:46
Sorry you had a nasty comment Katina,put it down to" rel="nofollow">uidjvrz.com"> jlouaesy and ignorance.Your card is a really cutie and I love the card design .janex
~Naseema
20-12-2014 / 18:13
Hey Guys. Just found this link, thanks so much for cainrg! Regarding members we have an Adelaide crew plus extra Vic buddies. Zoe, Jed & Steve, (who played on the record) all live in Vic. My SA live band is Justin Hermes on bass (tommy gun, diplomat), Tom Spall on violin, uke & pianorgan (Doe) and Aidan Moyse on drums (Hawks of Alba, Curses, The Burning Sea). Cheers, Zac. the sea thieves
~gośc
15-07-2011 / 18:00
więcej prawdy o Libii !!!@ Sarkozy, jestęś zbrodniarzem i nie Francuzem!!! ( masz super nos) Kadafi ma rację. Szkoda tylko ze te rakiety nie chce skierować przeciwko niemu. Popieram Kadafiego. Walcz o wolność swojego kraju. Libia najbardzieiej demokratyczne państwo w swiecie !!!!
~obserwator
13-07-2011 / 19:37
WIĘCEJ PRAWDY O LIBII youtu.be/ziHo-w_hGBc
~obserwator
13-07-2011 / 19:34
WIĘCEJ PRAWDY O LIBII
~Peter
10-07-2011 / 09:33
Starzy ludzie mówili mi, że jeszcze Dolusiowi będą pomniki stawiać... Ja im nie wierzyłem, teraz widzę, że pewnie się doczekam.
~patriota
07-07-2011 / 22:53
zydzi przejeli ameryke, przejeli cala ta unia teraz libia i afryka, kasa i falsz sie liczy, oszukali polaczkow, tusk jakby mogl toby niemcom w dupe by wlazl zniewolenie narodow i totalitaryzm to kwestia czasow...