Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY UMOWA NAJMU ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wypowiedziała umowę najmu biurom w centrum Warszawy zajmowanym przez byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i fundację jego żony. Lokale mają być opuszczone do końca czerwca. Taka sobie aferka :-)

Przypomnijmy. 
Umowa najmu biur w centrum Warszawy została podpisana tuż przed końcem kadencji byłego prezydenta. Za wynajęcie kamienicy w centrum Warszawy Aleksander Kwaśniewski płacił miesięcznie 5 złotych za metr kwadratowy - czyli śmieszną cenę jak na warunki warszawskie.

Spór dotyczy kamienicy w cichej śródmiejskiej ulicy Bacciarelliego, niedaleko Belwederu. Aleksander Kwaśniewski wynajął kamienicę na mieszkanie dla siebie - do czasu wykończenia rezydencji na Mokotowie, jak też na biura dla skompromitowanej  fundacji "Porozumienie bez barier" swojej żony tuż przed zakończeniem kadencji od Kancelarii Prezydenta - czyli od  siebie :-) za bardzo niską cenę - 5 złotych za metr kwadratowy.

Choć szef Kancelarii Prezydenta Andrzej Urbański nie chciał odpowiedzieć na pytanie, kto zajmie biura po byłym prezydencie Kwaśniewskim to według nieoficjalnych informacji - mają tam być z powrotem mieszkania dla pracowników Kancelarii Prezydenta. Umowa wynajmu na nowo zajęli się prawnicy
- Wypowiadanie umowy, która wcześniej legalnie została zawarta należy potraktować jako pewnego rodzaju złośliwość i brak poszanowania urzędu prezydenta - dodaje Szymanek-Deresz.
Dubaniowski zaś uważa że złośliwie wyrządzoną byłemu prezydentowi krzywdę,  naprawi miasto. Na to się jednak nie zanosi, bo do tej pory warszawscy urzędnicy ignorowali raczej wszelkie lokalowe prośby kierowane do ratusza przez współpracowników Aleksandra Kwaśniewskiego. 
Były szef gabinetu Aleksandra Kwaśniewskiego twierdzi, że umowa była i jest zgodna z prawem. Ponadto przekonuje, że koszt wynajmu kamienicy jest porównywalny do tego, jakie sumy płacą miastu inne fundacje czy organizacje pożytku publicznego. Waldemar Dubaniowski dodaje, że w umowie jest zapis dotyczący możliwości jej zerwania, a okres wypowiedzenia to równy rok.

Ciekawy jestem kto naprawi szkody społeczeństwu wyrządzone przez prezydenta Kwaśniewskiego?

KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? 

Fundacja Jolanty Kwaśniewska  "Porozumienie bez Barier" nie jest już dzisiaj "na topie" dlatego postanowiłem się zająć działalnością tej [i nie tylko] fundacji... 

  ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia
i wiele innych w kolejnych działach wydawnictwa:
   SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw. 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.