Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 stycznia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 16-05-2012

Była posłanka PO Beata Sawicka jest winna płatnej protekcji, żądania i przyjęcia łapówki - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie pod naciskiem PiS i mediów wałczących z korupcją.

Nie da ukryć, że w wiele milionowych aferach, choćby afery paliwowej, afery, węglowej, prywatyzacji stoczni, kopalni i hut, oraz kilkudziesięciu innych zakładów i firm państwowych o czym publikujemy w portalu AFERACH PRAWA zamieszani są posłowie PO i urzędnicy tej partii która SPRZEDAWAŁA POLAKÓW I POLSKĘ Z UKŁADÓW ŁAPÓWKARSKICH. 


Większość tych afer "uwalono" w skorumpowanych polskich sądach w których niekompetentny, bez odpowiedzialności, a za to układowy sędzia "przyklepuje i wypisuje dowolne bajki" jakoby kradzież majątku narodowego służyła społeczeństwu... 
żenujące...

Dlatego dziwne jest, że sędzia Hubert Gąsior skazał aferzystkę Sawicką, która funkcjonowała w wielu układach korupcyjnych.  Czyżby jedyny nie w układach, a może wolał nie robić z siebie idioty jak większość sędziów zamieszanych w korupcyjne układy? 

I skazał ją na 3 lata więzienia i grzywnę. 
Winnym sąd uznał też byłego burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego i skazał go na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Wyrok nie jest prawomocny. Strony mają prawo odwołać się od niego do Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Wobec Beaty Sawickiej sąd orzekł też przepadek uzyskanej korzyści majątkowej i pozbawienie praw publicznych na 4 lata. Wobec Sawickiej została też zasądzona grzywna w wysokości 400 stawek dziennych (w wys. 100 zł), a wobec Wądołowskiego 200 stawek dziennych (w wys. 100 zł.)

W ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Hubert Gąsior szczegółowo zrelacjonował odtworzony przebieg kontaktów oskarżonych z agentami CBA udającymi biznesmenów. Jednym z tych agentów był obecny poseł PiS Tomasz Kaczmarek. Sąd przywoływał fragmenty zarejestrowanych przez CBA rozmów między Sawicką, Wądołowskim i agentami.

Sawicka mówiła tam, że w zamian za pomoc w załatwieniu inwestycji na Helu oczekuje 100 lub 150 tys. zł na kampanię wyborczą. Wądołowski liczył na to, że będzie zarządzał kompleksem wypoczynkowym na Helu, który będzie wybudowany po przetargu, jaki rozpisałaby gmina. Wądołowski kilka razy pytał udającego biznesmena agenta CBA, co ma wprowadzić do warunków przetargu tak, aby nikt inny nie był nim zainteresowany.

Zobacz, co się dzieje w tym pierdolonym kraju" - mówiła wtedy.

I dalej kolejne cytaty skazanej Sawickiej:
K... mać, tyle mam układów teraz wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłby, gdybyśmy my wzięli władzę.
Zgadza się tylko wiesz mieć biznes, otwierajcie jak coś tutaj w Warszawie, zgram wam taką pakę ludzi, którą bym kierowała jak trza la la la, i biznes w Warszawie. I rezyduję tutaj, na stałe przeprowadzam się i koniec i kręcimy lód, co półtora tygodnia jestem w Sejmie.
Jestem, pod względem politycznym, dla mojego ugrupowania i ważna i atrakcyjna z powodów politycznych, bo mówimy po prostu o dużej ilości głosów, czyli mocnym poparciu. I rozważają w tej chwili, czy będę startowała do Sejmu czy do Senatu.
Mnie tam jest obojętne, równie dobrze mogę być panią senator, więcej czasu może być na biznes.
Powiem szczerze, że chciałabym to doprowadzić do końca, jeżeli coś z tego mielibyśmy oboje albo ty. Ale jeżeli jest tylko za friko, to to pieprzę.
Biznes na służbie zdrowia będzie robiony.
Natomiast do tego typu spraw będzie pierwszy macher, frontmenka, partnerka z mojej grupy, a dzisiejsza (............)
Pamiętaj, pamiętaj ile ja ryzykuję (...) Widzisz co robi CBA i cała reszta

Podczas przemówienia końcowego Sawicka ostro zaatakowała byłe kierownictwo CBA.

Głośne zatrzymanie

CBA zatrzymało Sawicką, ówczesną posłankę PO, w październiku 2007 r., gdy przyjmowała - jak uznano w akcie oskarżenia - łapówkę. Zatrzymany został także burmistrz Wądołowski, któremu zarzucono, że za łapówkę obiecał dokonać zmian w planie zagospodarowania przestrzennego Helu tak, aby udający biznesmenów agenci CBA mogli wybudować tam wielki ośrodek wypoczynkowy.

Szczegóły nagłośnił ówczesny szef CBA Mariusz Kamiński tuż przed wyborami. Wywołało to wątpliwości PO i części mediów co do domniemanego politycznego tła operacji CBA wobec Sawickiej (usuniętej wtedy z PO). Ona sama prosiła w emocjonalnym wystąpieniu szefa CBA, by jej "nie linczował publicznie". Twierdziła, że padła ofiarą prowokacji agenta CBA. Uznała, że oficerowie CBA przekroczyli uprawnienia, podejmując wobec niej inwigilację i że namawiali ją do przestępstwa. Kamiński temu zaprzeczał.

Proces przed warszawskim sądem trwał dwa i pół roku. Prokurator Rafał Maćkowiak zażądał dla Sawickiej - oskarżonej o powoływanie się na wpływy w instytucjach, przyjęcie łapówki i podżeganie do skorumpowania burmistrza Helu - kary 5 lat więzienia i 54 tys. zł grzywny. Dla burmistrza oskarżonego o przyjęcie łapówki oskarżyciel chce kary 3,5 roku więzienia i 36 tys. zł grzywny.

Więcej o korupcji Tuska, urzędnikach Platformy i Sawickich

5 LAT ZABIJANIA POLSKI PRZEZ RZĄD TUSKA I PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu prywatnego Z. Kękusia przez Prokuratorów Generalnych w rządzie Donalda Tuska, Zbigniewa Ćwiąkalskiego, Andrzeja Czumę i Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz
STOWARZYSZENIE POSZKODOWANYCH PRZEDSIĘBIORCÓW RP - 16 MARCA 2012 MANIFESTACJA W WARSZAWIE - NADSZEDŁ CZAS UPOMNIEĆ SIĘ GŁOŚNO O OBIETNICĘ DANĄ NAM PRZEZ PREMIERA DONALDA TUSKA
SPIS "OSIĄGNIĘĆ" Tuska i PO - lista dokonań PLATFORMY w ciągu ostatnich 4 lat.
Publikujemy świadectwo dla rządu Platformy za ostatnie 100 dni. Ewidentnie Tusk nie zdał egzaminu, a więc jego rząd do kasacji...
Przybyli hakerzy pod okienko Donalda Tuska - trwa bitwa o ACTA, czyli internet bez cenzury.
EUROszajs i kosztowna prezentacja tuskolandii (429mln zł na pół roku zabaw) w stylu "zastaw się i postaw się" - zabrać emerytom a dać zabawnikom eurolandii...
Korupcja w Polsce za rządów PO (platformy) wręcz rozkwita. Jest gorzej niż Botswanie... tylko ruscy są lepsi, ale oni więcej od Tuska piją :-)
AFERA Z GAZPROMEM - Dlaczego MUSIAŁ ZGINĄĆ KACZYŃSKI - CZYLI JAK POLSKĘ ROZPRZEDAJE TUSK i PO ORAZ DLACZEGO WYLECIAŁ KWIATKOWSKI
Największy polski euro-skandal - Minister Rolnictwa Marek Sawicki puścił z torbami 60 tys. rolników. Janusz Wojciechowski - Poseł do Parlamentu Europejskiego.
List otwarty rolników do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego oraz Ministra Środowiska Macieja Nowickiego.
ZWIĄZEK ZAWODOWY ROLNIKÓW RZECZPOSPOLITEJ - list otwarty do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego
SKARGA ZZRR ,,SOLIDARNI' DO P. MARKA SAWICKIEGO MIN. ROLNICTWA NA PRODUCENTA I DYSTRYBUTORÓW HERBICYDU
Protest Związku Gorzelni Polskich - zawiadomienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marka Sawickiego. Kolejny dowód niszczenia polskiej gospodarki.
Brzozów - ukarany za kradzież prądu chociaż kradzieży nie było - kolejny dowód głupoty prokuratora Ryszarda Sawickiego z Brzozowa.
Sawickiej usługi płaci mecenas Aleksander Pociej? Skąd adwokata stać na wydanie 300 tys. zł kaucji za Beatę Sawicką?
Sanok - przekręt "na wariata" w wykonaniu v-prezesa SSR Mariusza Hanusza i prokuratora Adama Sawickiego - z cyklu patologie organów (nie)sprawiedliwości.
PROKURATOR ADAM SAWICKI SKAZUJE BEZ WYROKU CHORĄ STARUSZKĘ NA CIĘŻKIE WIĘZIENIE - z cyklu patologiczne organy wymiaru (nie)sprawiedliwości.
Sawicki Adam - prokurator Sanocki, oraz Iwona Paczosa - sędzia SSR w Sanoku osiągnęli wspólnie szczyt debilizmu? Skazany za niewinność - z cyklu patologie prokuratorsko-sądowe.
Sawicki Adam - Mariusz Hanus - kolejny dowód korupcji prokuratorsko - sędziowskiej podkarpackiej mafii w togach - z cyklu patologie polskiego sądownictwa.
Sawicki Adam - kolejny dowód korupcji prokuratora sanockiego i reszty funkcjonariuszy w tym typowo mafijnym urzędzie bezprawia i prywaty.
Kolejne prześladowanie redaktora witryny, czy tylko nieproceduralne działanie prokuratora sanockiego Adama Sawickiego???
Prokuratura Rejonowej w Brzozowie i kolejny skorumpowany prok.Sawicki Ryszard
ADAM SAWICKI - PROKURATOR PROKURATURY REJONOWEJ W SANOKU- czyli kolejny przykład, jak załatwia się prywatne sprawy przy pomocy państwowego urzędnika i kasy podatników...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.  

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~jawność czy samogwałt
04-02-2013 / 00:18
10 minutowy S A M O G W A Ł T SSR Anny WALENCIAK w sali Nr3 Sądu Rejonowego w Koszalinie o godz.14 przy ul. gen.Wł. Andersa 34 Sprawa II Kp. 557/12/AW w zw. Ds. 837/12/ asesor PR Monika WILCZOPOLSKA. Zaskarżenie dokonanej w trybie awanturnictwa marketingowego przez agenta PZU sprzedaży polisy ubezpieczenia mieszkania za kwotę : 600PLN, gdy faktycznie polisa mogła być sprzedana za kwotę : 120,00PLN. Nabywcą tej POLISY została 84-letnia kobieta – wdowa mieszkająca samotnie. W obronie interesów swojej matki wystąpił, jako pełnomocnik w sprawie karnej jej syn, który zawiadomił o popełnieniu przestępstwa z wnioskiem o wszczęcie postępowania karnego. Koszalińska prokuratorska przestępcza zgraja o skłonnościach NAZISTOWSKICH ze swoich OFIAR robi sobie procesowo jaja. Spełnia tym sposobem jeden z elementów ZABEZPIECZANIA własnych INTERESÓW - praktycznego sposobu zapobiegania bezrobocia wśród TOGOWCÓW. W przypadku wyprowadzenia bałaganu i chaosu z życia społecznego w Polsce liczebna zgraja TOGOWCÓW ślizgaczy i Nierobów stanie się zbędna. TOGOWCY NIE są tym ZAINTERESOWANI. „Mętna woda ZŁOTA ryba”. Dlatego bajzel w Polsce JEST konieczny. To NIE jest już PATOLOGIA. To JEST „działalność gospodarcza” i biznes razem wzięte. STERTA procesowego obornika rośnie. WZRASTA liczba TOGOWCÓW. ADWOKATÓW podobnie. Prokuratorsko-sędziowskie KONFABULACJE, urojenia i insynuacje mają niesamowite wzięcie. Solidarnością Zawodową Sitwy Są wspomagane itd. itp. Skąd my to znamy. PIRAMIDA. Pełnomocnikowi towarzyszył na sali rozpraw członek założyciel Komitetu Obywatelskiego ds. Praworządności i Walki z Korupcją. SSR A. WALENCIAK już na wstępie postępowania procesowego założyła szantaż.wobec pełnomocnika. Postępowanie się odbędzie pod warunkiem, że obserwator KO opuści salę rozpraw lub SSR A. WALENCIAK musi się naradzić z Prokuratorem. Tu wyszły JAJA, że sędzia NIE JEST przygotowana do rozpatrzenia sprawy II Kp. 557/12 albowiem Postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego określonego Przez Sędzinę mianem „ŚLEDZTWA” przeprowadził prokuratorski asesor wystawiony przez ŻULIĘ (T.BODO & K. KRET & B. WYSOCKA vel NIEDEK i INNI) z Prokuratury Rejonowej w Koszalinie za wiedzą i zgodą HERSZTA prokuratorskich przestępców PPO Jerzy OŻÓG na „ZAJĄCA”. Wobec podtrzymania wniosku o obecności Obserwatora Komitetu Obywatelskiego SSR A. WALENCIAK zarządziła naradę Sądu do dnia 15-11-2012r do godziny 14 : 10. DLA NIEZORIENTOWANYCH w procesie CURIOZUM – każda przerwa procesowa na zarządzoną naradę Sądu to wpływ kwoty : 500,00PLN do kieszeni sędziego. To się nazywa Interes. Jak będzie przebiegał scenariusz sprawy II Kp.557/12/AW w dniu 15-11-2012r godz. 14 : 10 ? Najprawdopodobniej T A K jak sprawa II Kp. 787/11/AW w dniu 17-04-2012r i 27-04-2012r Gdzie SSR A. WALENCIAK & PPR I. Paczkowska-Łabędź zrobiły DURNIA z OFIARY OKRADANIA przez PIRAMIDĘ żołnierza PO ps. DYZMA – patrz : www.pokrzywdzeeniprzezgawlowskiego.pl TOGOWE damy pokazały, że mają w DUPIE Rozporządzenie Sądu Najwyższego obowiązujące od 28 marca br. Zakazujące utajniana-niejawności postępowań procesowych i wypraszaniu publiczności – obserwatorów. Wolność, Niepodległość i Demokracja, rzetelność, prawda materialna, logika rozumowania w wydaniu wypłukanej z wszelkich zasad i cech ludzi cywilizowanych przy porażającej obrazie PRAWA i JEGO ZASAD, Racji Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski sędziny A. WALENCIAK. Vivat PRAWO, vivat bezkarność z NIEZWISŁOŚCI pod szyldem IMMUNITETU. Polski PIC.
~Peter
18-05-2012 / 22:51
To są właśnie mężykowie stanu, jak ich określa redaktor Michalkiewicz. Takich mamy w brud i IIIRP wali się jak WTC (właśnie dokładnie tak - kontrolowane wyburzenie). A tak zwany "Zachód" ma się z czego cieszyć, bo Polska to olbrzymi, jak na razie - rynek zbytu... Kiedyś może się doczekamy, że zwolni się z więzień tych co prowadzili po pijanemu rower, a wypełni je różnymi aferzystami, zdrajcami Narodu - gangsterami w białych kołnierzykach.
~Tomek
18-05-2012 / 12:27
Język pani z PO fatalny. Oportunizm, prostactwo, złodziejstwo, nieodpowiedzialność. Słów można znaleźć wiele. Gdzie tu do standardu posła albo męża stanu? Kosmos
~observe
18-05-2012 / 11:03
obie nie grały czysto, ale jaki język w ustach ładnej babeczki z PO? i jakie plany...
~Tomek
17-05-2012 / 10:53
Obie strony nie grały czysto. Ani Sawicka ani CBA. *** Mucha rucha karalucha ***. Szkoda tylko tego państwa.