Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 09-05-2013

Adam Słomka nielegalnie aresztowany 8 maja podczas posiedzenia Sądu Okręgowego w Warszawie ponieważ chciał nagrywać przekręty sędziów !
 

Biuro Prasowe Konfederacji Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny informuje, że na dzisiejszym posiedzeniu Sądu Okręgowego w Warszawie został aresztowany lider Konfederacji Adam Słomka.

 
Powszechnie znana jest spolegliwość Sądu Okręgowego w Warszawie wobec zbrodniarzy komunistycznych. Niedawno ten sąd ten uniewinnił „krwawego Kociołka”, zbrodniarza odpowiedzialnego za masakrę w Grudniu 1970.

Ten Sąd rozpatruje sprawę ucznia więzionego i torturowanego w Stanie Wojennym.

8 maja 2013 r. zeznania mieli złożyć funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa, którzy torturowali opozycjonistę, a najprawdopodobniej także zamordowali jego przyjaciela Emila Barchańskiego. Na rozprawę przybył Adam Słomka, który – reprezentując konfederackie pismo „Wolny Czyn” - działając w interesie publicznym i broniąc prawa narodu polskiego do informacji (art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka) - złożył wniosek o nagrywanie rozprawy na podstawie m.in. art. 357 i 358 kpk. Oba artykuły zapewniają prawo do nagrywania różniąc się w szczegółach. W pewnym uproszczeniu, art. 357 kpk mówi, że dziennikarze mogą nagrywać rozprawy gdy przemawia za tym interes społeczny. Z kolei art. 358 kpk daje stronie prawo do nagrywania dźwięku i nie mówi o prawie do nagrywania obrazu.

Jednak Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że za nagraniem zeznań zbrodniarzy z SB „nie przemawia interes społeczny” (art. 357 kpk), a co do art. 358 kpk uznał, że artykuł ten dotyczy prawa do nagrywania dźwięku, a o czym prawo nie mówi, to jest zakazane.

Adam Słomka odrzucił te argumenty i oświadczył, że zbrodnie władzy, w tym tortury, mordy, karalna protekcja zbrodniarzy komunistycznych w wykonaniu sędziów budzą wręcz powszechne zainteresowanie społeczne („interes społeczny”). Z kolei interpretując art. 358 kpk sędzia nie może gwałcić zasady Lege non prohibitum, licitum est („co nie jest zakazane, jest dozwolone”), od ponad 2 tysięcy lat jednej z podstaw prawa rzymskiego i cywilizacji Zachodu.

Prawo do jawności rozpraw sądowych i prawo do informacji jednoznacznie (z pewnymi ograniczeniami) gwarantują traktaty międzynarodowe obowiązujące w Polsce; zwłaszcza Art. 6 i Art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Prawo międzynarodowe jest nadrzędne względem przepisów wewnętrznych poszczególnych państw - sygnatariuszy Konwencji (art. 27 Wiedeńskiej Konwencji o Prawie Traktatów z 1969 r.) Ponadto sędziowie nie mogą uzurpować sobie uprawnień, których ustawa (art. 358 kpk) nie przewiduje; zwłaszcza nie mogą konstruować dla siebie nieistniejących uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej i na szkodę interesu publicznego i z pogwałceniem ustaw, praw konstytucyjnych i konwencyjnych oraz działając w ramach i na rzecz zorganizowanej grupy przestępczej; czyn taki zapewne uznać można bowiem za przestępstwo (art. 231 § 2 kk w zw. z art. 258 kk) zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd w składzie: SSO Piotr Gąciarek, Grzegorz Miśkiewicz i Małgorzata Radowińska polecił A. Słomce wyłączyć kamerę. Ten grzecznie - ale stanowczo - odmówił powtarzając, że jego zdaniem polecenie to jest bezprawne i zapewne nielegalne.

Za odmowę realizacji swego polecenia Sąd Okręgowy w Warszawie ukarał go karą pozbawienia wolności. Kara ta jest bezprawna. Zgodnie z treścią orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu (zob. precedensowe orzeczenie ETPCz w sprawie Kyprianou przeciw Cyprowi) kary porządkowej nie może nałożyć sędzia, który jednocześnie jest oskarżycielem, świadkiem lub poszkodowanym w tej sprawie.

Obecnie lider KPN-Obóz Patriotyczny przebywa w Zakładzie Karnym w Białołęce.

Biuro Prasowe KPN-Obóz Patriotyczny

POPRZYJ PETYCJĘ DO MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

W SPRAWIE UWOLNIENIA ADAMA SŁOMKI

http://www.activism.com/pl_PL/petycja/uwolnic-adama-slomke/43822

Więcej:

Słomka: Głęboki kryzys sądownictwa i sprawa B. Sawickiej to efekt braku dekomunizacji !
Adam Słomka zaprasza 24.IV.2013 g. 10.30  s.15 Sąd Rejonowy w Myślenicach będzie spektakl pt. KPN wynajmuje mafiosów z gangu "Krakowiaka" :-)))
Hańba! Zbrodniarze na wolności - Słomka do więzienia
Adam Słomka pozywa w trybie wyborczym Gazetę Wyborczą - Kraków
Adam Słomka WNIOSEK O WYŁĄCZENIE KATOWICKICH SĘDZIÓW i ASESORÓW
Wniosek o zadośćuczynienie - prześladowanie działacza KPN Adama Słomka

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~pogryzly sie psy
13-05-2013 / 22:51
Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy policji przestawiła prokuratura trzem policjantom z komendy miejskiej w Lublinie. Podejrzani policjanci awanturowali się przed jednym z klubów w Lublinie. komentuj O krok od tragedii. Rasiści mogli zabić wiele osób! O krok od tragedii. Rasiści mogli zabić wiele osób! Białostocka policja szuka sprawców podpalenia mieszkania, w... Strzały na Wawelu. Napastnik zaatakował siekierą Strzały na Wawelu. Napastnik zaatakował siekierą Mężczyzna próbował wjechać na Wawel samochodem - informuje... - Podejrzani nie przyznali się do winy - poinformowała rzeczniczka lubelskiej Prokuratury Okręgowej Beata Syk-Jankowska. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kraśniku. Dotyczy ono awantury, do której doszło w styczniu przed jednym z klubów w Lublinie. Ochroniarze klubu wezwali wtedy policję do trzech awanturujących się mężczyzn. Mężczyźni ci wobec policjantów, którzy przyjechali na interwencję do klubu, zachowywali się agresywnie; zostali przewiezieni na komisariat. Okazało się, że są również policjantami - pracują w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej policji w Lublinie. 33-letni Paweł P. - według śledczych - szarpał za mundur policjantów, popychał, opluwał, w radiowozie jednego z funkcjonariuszy uderzył i kopnął. 37-letniemu Grzegorzowi C. i 41-letniemu Januszowi S. prokurator zarzuca, że szarpali się z funkcjonariuszami. Podejrzani policjanci nie przyznali się do winy. Paweł P. tłumaczył, że jego agresję wywołali funkcjonariusze, którzy zakuli go w kajdanki, ale nie zamierzał nikogo obrażać ani bić. Grzegorz C. twierdził, że nie wiedział, iż ma do czynienia z policją, a Janusz S., że widział całe zdarzenie, ale stał z boku i nie brał w nim udziału. Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Janusz Wójtowicz powiedział, że wobec trzech podejrzanych policjantów prowadzone jest obecnie postępowanie dyscyplinarne. - Są zawieszeni w pełnieniu obowiązków służbowych - dodał Wójtowicz. Za przestępstwa zarzucane funkcjonariuszom grozi kara do trzech lat więzienia.
~KPN
13-05-2013 / 17:03
Adam Słomka na wolności ! poniedziałek, 13 maja 2013 12:07 KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ Obóz Patriotyczny Biuro Prasowe Warszawa, 13 maja 2013 r. K O M U N I K A T Biuro Prasowe KPN - Obóz Patriotyczny informuje, że lider Konfederacji został dziś zwolniony z więzienia. Jednak w związku z jego przetrzymaniem ponad czas wyznaczony nielegalną decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie zwalniany złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa bezprawnego pozbawienia wolności. Po godzinie 9-tej odbyła sięimprowizowana konferencja prasowa Adama Słomki z udziałem osób internowanych w Stanie Wojennym. Konferencja miała miejsce pod tablicą upamiętniającą więźniów politycznych PRL osadzonych w Zakładzie Karnym w Warszawie - Białołęce. Warto podkreślić, że Adam Słomka został osadzony w skandalicznych warunkach, które przypominały warunki w tej jednostce penitencjarnej w czasie, gdy był w niej osadzony m.in. prezydent Bronisław Komorowski. Całość konferencji zarejestrowała telewizja TVN. Biuro Prasowe KPN-Obóz Patriotyczny
~Jan Jączek
12-05-2013 / 22:34
ZAPROSZENIE Biuro Prasowe KPN - Obóz Patriotyczny zaprasza na konferencję prasową więzionego obecnie lidera Konfederacji, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek po jego uwolnieniu, tj. 13 maja o godz. 9:00 pod głównym wyjściem z Zakładu Karnego w Warszawie - Białołęce, ul. Ciupagi 1B. Przypominamy, że Adam Słomka został aresztowany za domaganie się transparentości i jawności postępowania karnego dotyczącego zbrodniarzy komunistycznych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
~Jan Jączek
10-05-2013 / 22:45
Pani Helenko, uważam jak wiele innych osób, że ustanowione prawo w Polsce jest właściwe. Problem jest natomiast w sposobie stosowania prawa przez prokuratorów i sędziów, ponieważ część z nich jest całkowicie oderwana od społeczeństwa i otaczającej rzeczywistości. Podkreślam, że od ponad czterech lat - przestępcza grupa prokuratorów - bezprawnie chroni aferzystów z Getin Banku SA przed odpowiedzialnością karną i cywilną, korumpują niektórych sędziów, nie wykonują orzeczeń sądowych, mimo że mają obowiązek ustawowy, bezprawnie usuwają istotne dokumenty z akt prokuratorskich, rażąco łamią procedury karne uniemożliwiając ustalenie prawdy i ukaranie sprawców, którzy ograbili mnie i tysięcy innych osób ze środków pieniężnych znacznej wartości, znęcają się psychicznie nad moją osobą, itd. Nie ma żadnej wątpliwości, że wymiar sprawiedliwości w Polsce przekształcił się w przestępczą organizację, która służy jedynie PO (partii oszustów i złodziei), oligarchom i aferzystom. Apel do Posłów na Sejm RP, by jak najszybciej przeprowadzić głęboką reformę prokuratury i sądownictwa.
~helenka
10-05-2013 / 08:39
Górale mówią: "...na zbójeckie prawo mamy zbójeckie sposoby"