Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 08-07-2013

Nowy Targ, Katowice, Gliwice i "Dream team" - sędzia Marta Kuzak i adwokat Władysław Chowaniec wszystko wygrywają razem...

Sąd w Nowym Targu stał się polem do popisu nieformalnego "dream teamu", wzajemnie wspierających się sędzi i adwokata - twierdzi "Tygodnik Podhalański". Rzekomo, gdy sprawą zajmuje się duet, to niemal na pewno wyrok będzie korzystny dla adwokata. Oskarżani prawnicy odrzucają zarzuty.

Jak twierdzi "Tygodnik Podhalański", zgrany duet tworzy sędzia Marta Kuzak i mecenas Władysław Chowaniec. Para ma spotykać się prywatnie, grywać w tenisa, pływać na basenie, a potem pojawiają się na sali sądowej, gdzie teoretycznie sędzia powinien być bezstronny.

Adwokat mówi, że w jego kontaktach z Kuzak nie ma nic nadzwyczajnego i niewłaściwego. - Nie łączy nas stosunek tego rodzaju, żeby miał wpłynąć na moja bezstronność - przekonuje. Korporacyjne zasady etyki zabraniają adwokatowi spoufalania się z sędzią.

Wygodna znajomość?

Na pracę sędzi Kuzak nie wpłynęła żadna formalna skarga. Prezes sądu w Nowym Targu mówi, że nic niepokojącego nie zauważył. Jednak jak twierdzi autor artykułu w "Tygodniku Podhalańskim" Jerzy Jurecki, to skutek tego, że w mieście "wszyscy się znają", albo tego, że się boją.

Osoby, które miały styczność z "dream teamem" na sali sądowej chcą wypowiadać się jedynie anonimowo. - Krótko mówiąc, oni są parą, a ten wyrok jest przewidziany z góry - twierdzi Andrzej, który przegrał majątek w sporze z żoną, którą reprezentował mecenas Chowaniec. Wyrok wydawała sędzia Kuzak.

Inni adwokaci anonimowo przyznają, że nie chcą w ogóle brać spraw, jeśli naprzeciw nich ma stanąć "dream team". - Nie podejmowałem się tego, zakładając z góry, że nie ma sensu bronić sprawy, która jest przegrana - mówi anonimowy rozmówca Faktów TVN.

Jak mówi inny uczestnik procesu z udziałem Kuzak i Chowańca, Zenon Ochański, sędzi zdarzyło się krzyczeć na niego na sali sądowej. - Zdarzyło się, że adwokat próbował kierować sprawą zamiast niej - twierdzi mężczyzna. Jego wniosek o zmianę sędziego został odrzucony.

Jak mówi były minister sprawiedliwości, Krzysztof Kwiatkowski, w tego rodzaju przypadku bardzo pomógłby system nagrywania przebiegu rozpraw sądowych. Na razie działa on jednak tylko w sądach drugiej instancji.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dream-team-dzieli-i-rzadzi-w-sadzie-sedzia-i-adwokat-zaprzeczaja,336303.html 

ABW bada, czy w śląskich sądach dochodziło do nieprawidłowości na dużą skalę - pisze "Puls Biznesu". Śląscy sędziowie pod lupą służb  

Służby ustalają, czy sędziowie z wydziałów upadłościowych sądów rejonowych w Katowicach i Gliwicach byli powiązani z konkretną kancelarią prawną i współpracującymi z nimi syndykami i biegłymi sądowymi.

Rzekomy "układ" miał się przekładać na możliwość załatwiania w tych sądach określonych, wartych miliony złotych, decyzji w dużych postępowaniach upadłościowych.

Rzecznik ABW Maciej Karczyński potwierdza, że Agencja zna sprawę. Kontrolę w obu sądach przeprowadzono z polecenia Ministerstwa Sprawiedliwości. Sprawa ma jednak od początku klauzulę tajności - ucina rzecznik katowickiego sądu apelacyjnego Robert Kirejew.

Według "Pulsu Biznesu" jedną ze spraw, która znalazła się pod lupą ABW, jest postępowanie upadłościowe spółki Jago. Firma do niedawna była notowana na giełdzieRzecznik ABW Maciej Karczyński potwierdza, że Agencja zna sprawę. Kontrolę w obu sądach przeprowadzono z polecenia Ministerstwa Sprawiedliwości. Sprawa ma jednak od początku klauzulę tajności - ucina rzecznik katowickiego sądu apelacyjnego Robert Kirejew.

Według "Pulsu Biznesu" jedną ze spraw, która znalazła się pod lupą ABW, jest postępowanie upadłościowe spółki Jago. Firma do niedawna była notowana na giełdzie

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marek777
23-07-2013 / 00:23
Patrzę sensem LARGO ... system resortu sprawiedliwości >>> czytaj NIEsprawiedliwości ... po 1989 roku >> w miejsce dochodzenia prawdy materialnej logiką rozumowania przy użyciu metod prawno-kryminalistycznych zorganizował się na bazie insynuacji urojeń własnych w doskonały system strukturalny , ochraniający prokuratorów i sędziów przed bezrobociem ... przy właściwie funkcjonującym systemie państwowości ... przestępstwa powinny być zminimalizowane ... tym czasem dzieje się już NIE kabaret .... prokuratorzy i sędziowie NIE są zainteresowani przywracaniem właściwych relacji .... ODWROTNIE : są ZAINTERESOWANI by był jak największy bałagan .... dokonują tego awanturnictwem procesowym .... wg swojego widzimisię ... Racja Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski jest tylko pojęciem encyklopedycznym .... więc trzeba sobie zadać pytanie : Czy prawo i zasady prawa w Obecnej Polsce to też pojęcia encyklopedyczne ??? patrz : www.youtube.com/watch?v=T7rrKNRuCas ; NIEPOKONANI 2012 ZAPRASZAMY w dniu 25 lipca 2013r godz. 10 sala Nr 16 Sąd Okręgowy w Koszalinie sprawa - V Kz 416/13 w zw. II K. 343/12/AW >> ta zabawa trwa już ponad 13 - LAT