Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 września 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA ADWOKATÓW

Czy w Polsce są normalni adwokaci?

Ostatnio z ciekawości przeszedłem się w Warszawie po kilku biurach adwokackich dla zebrania większej wiedzy o tej profesji. Udawałem, że szukam adwokata do sprawy karnej. Tak naprawdę to radzę sobie sam i ci ludzie nie są mi potrzebni. Ciekawa jednak był ich reakcja. Wszystko było dobrze i słuchano mnie, dopóki nie powiedziałem, że jestem wrabiany w znęcanie się nad rodziną, i że sprawa jest ustawiona. Nagle okazywało się, że nie są specjalistami od spraw karnych, albo że nie zajmą się sprawą, której nie prowadzili od samego początku. Małgorzata Osiejewicz prawie krzyczała na mnie przez telefon. Podziękowałem jej czym prędzej i powiedziałem, że zgadzam się z nią, że ona tej sprawy nie może prowadzić.

W tym samym budynku na Ogrodowej, kancelarię ma Dominika Stępińska-Duch. Nie miała dla mnie czasu i zleciła rozmowę aplikantowi. Pokrótce opowiedziałem mu historię o szajce i przekrętach sędziów. Patrzył na mnie jak na człowieka z innej planety, tak jakby nie słyszał o historiach w warszawskim Sądzie Okręgowym, w Bielsku Białej czy w Szczecinie. Dodałem, że potrzebuję pomocy żeby doprowadzić do uniewinnienia. Odmówił, wzburzony, że śmiem obrażać wymiar sprawiedliwości. No, bo jakże oskarżony może domagać się uniewinnienia i jeszcze w dodatku sugerować, że sędziowie robią przekręty. Rozmawiałem z wieloma adwokatami i ich mentalność jest podobna. Oskarżony to skazany, kwestia jedynie wysokości kary. Tymczasem z moich obserwacji widzę, że oskarżenia są często nieudolnie fabrykowane przez prokuraturę, która jest częścią przestępczej sitwy.

Ciekawe, że znaczna część Polaków sądy zna z filmów... Amerykańskich i ma zupełnie wypaczone pojęcie o tym, co się dzieje w Polsce na salach sądowych. Różnica polega na tym, że w krajach o spuściźnie brytyjskiej, w tym USA, adwokat musi rzeczywiście napracować się żeby przekonać ławę przysięgłych do swoich racji. Ławników jest tam typowo dwunastu i do każdej sprawy wybierani są oddzielnie i losowo z ogółu społeczeństwa. Takie podejście praktycznie wyklucza znajomość adwokatów z ławnikami, bardzo utrudnia też korupcję. Poza tym, kary za oszustwa procesowe są bardzo wysokie, szczególnie, jeśli dotyczy to sędziów. Oczywiście sędzia nie ma tam immunitetu. W polskich sądach adwokaci dobrze znają się z sędziami i prokuratorami i sprawy są decydowane poza salą sądową. To, co się dzieje na sali, to cyrk i robienie pozorów.

Swojego czasu, kiedy jeszcze uważałem, że adwokat jest mi potrzebny, chodziłem po kancelariach szukając pomocy. Widząc, że mam do czynienia z mafią, odsyłano mnie do innych. Każdy następny polecany adwokat, okazywał sie bardziej arogancki i ograniczony od poprzedniego i też nie chciał się podjąć prowadzenia sprawy. W końcu trafiłem w Pruszkowskim sądzie na prawnika, który okazał się jąkałą i w ząb nie mógł zrozumieć, dlaczego nie chcę przyznać się do winy i dążę do uniewinnienia, bo przecież dostanę najprawdopodobniej jedynie wyrok w zawieszeniu. Tego, że oskarżenia są sfabrykowane nie przyjmował do wiadomości. W systemie anglosaskim ów człowiek umarłby z głodu lub musiałby zmienić zajęcie na mniej wymagające intelektualnie.

Bogdan Goczyński

Jury trial – System ławy przysięgłych

Strajk przed sądem w Szczecinie

Seksafera w bielskim Sądzie

Sędzia Kącka uciekła na urlop.

Wykrywacz kłamstw potwierdza ustawianie spraw w sądach.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~basial
15-12-2016 / 17:44
błagam o pomoc ! miałam adwokata który działał na korzyść drugiej strony ,pieniędzy ciągle mu mało było , ciągle żądał kilku tysięcy dopłatY , sprawa trwała kilka lat , więc zebrał już BARDZO POWAŻNĄ kwotę i sprawę przegrał . Prywatnie pytając innych adwokatów o opinie mówili , że sprawa była bardzo prosta i jak najbardziej do wygrania , a jego działania były ewidentnie celowe na moją niekorzyść , jednak żaden nie chce wystąpić w sądzie przeciwko temu adwokatowi , bo jak mówią ,, żaden adwokat nie wystąpi przeciwko drugiemu , bo będą spaleni w środowisku " !!!!!! sprawa dotyczyła zasiedzenia w budynku jednorodzinnym w Katowicach na najdroższym osiedlu
~Bleff
12-03-2015 / 16:59
Dobrze, że masz jakieś pojęcie i mozliwości żeby poradzić sobie sam. Ja nie znam się na prawie, i muszę szukać na własną ręke bo znajomi albo nie mieli styczności, albo adwokaci nie byli godni polecenia. Szukałam na kilku stronach kancelarii i nie widziałam żadnych dobrych referencji, teraz szukam na giełdzie porad prawnych zobaczymy czy się uda.
~Józwa
07-02-2014 / 20:55
Nie którzy jak widać nie są zdrowi na umyśle i oskarżają wszystkich wokół, widzą mafię i układy, mają urojenia, tylko sobie nie mają nic do zarzucenia. Piszą paszkwile naruszające dobra osobiste innych obywateli. A to zapewne dlatego, że sami właśnie działali we własnej sprawie i nie korzystali z pomocy prawnika i teraz są wściekli za to. Cały ten portal pokazuje jak niską kulturę prawną ma nasze społeczeństwo i jak jest prymitywne.
~rudi
07-07-2013 / 13:58
Zgadzam się z Panem w 100%. Aktualnie mam sprawę rozwodową i tez występuję sam przed sadem, ponieważ adwokaci z którymi rozmawiałem wszyscy próbowali mnie tylko naciągnąć na kasę i doprowadzić do tego żebym podpisał niesprawiedliwą dla mnie ugodę.
~jarki60
15-04-2013 / 22:05
Mec. Marek Wojciechowski kancelaria Opole ul. Kosciuszki 13/3 dopuscił sie przestępstwa poświadczenie nie prawdy i poinformował SR w Opolu fikcyjnymi pismami i daty równiez fikcyjne nie zgodne z oryginałami.Prokuratura Rejonowa w opolu zawiadomienie o przestepstwie okresliła mianem"pisma" i dolączyła do umorzonego postępowania w sprawie oszustwa wraz z dowodami przestepstwa.Tak prokuratorzy tuszuja sprawy kolegów przestepców.Gratuluje!!!!!!!
~marek777
19-02-2013 / 19:59
~Komitet Obywatelski18-02-2013 / 01:29Brawo panie Marku. Z nimi nie można inaczej. ~marek77717-02-2013 / 12:11Z racji wykonywania obowiązków zawodowych *** eksperta kryminalistyki. Poznałem osobiście płk. WP Tadeusz TYKA – Szef Prokuratury Wojskowej w Koszalinie. To był oficer z K L A S Ą !! TO Zupełnie INNY wizerunek człowieka ukazuje obraz zarejestrowany kamerą TV www.youtube.com/watch?v=525dNC4Td3w&feature=youtu.be na obiekcie Sądu Rejonowego - w roli adwokata Tadeusz TYKA ! *** S Z K O D A ***. Panie pułkowniku ? ! gdzie się podziały najwyższe wartości - atrybuty Człowieczeństwa H O N O R i G O D N O Ś Ć Oficera Wojska Polskiego ?! Pana Nikt NIE zwolnił z żołnierskiej przysięgi … !!! Służyć Polsce, Narodowi i Ludziom … Czołem Panie pułkowniku TYKA. Pozdrawiam. nadkom. mgr inż. Marek Krasnopolski – emerytowany oficer policji państwowej - ekspert kryminalistyki od roku 1980. Były żołnierz G S P.
~jacek
13-02-2013 / 18:42
zgadzam się z panem w sądzie oskarżonemu najbardziej szkodzi jego adwokat im więcej mu płacisz tym bardziej cię wrabia no chyba ze śpi podczas rozprawy bo i tak bywało więc brońcie się sami nie korzystajcie z tych oszustów mój były adwokat to stanisław wrona oszust numer 1 w bielsku białej